Ogłoszenia Duszpasterskie XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 listopada 2017 r.

20 listopada 2017 by ksiądz_proboszcz

  1. Dzisiaj na Mszach Świętych święcimy opłatek na stół wigilijny, który rozprowadzi po naszych domach p. Krzysztof Koszykowski – nasz kościelny. Niech rozprowadzanie opłatka wigilijnego stanie się także okazją do wyrażenia wdzięczności państwu kościelnym, którzy od lat sprawują pieczę nad porządkiem w kościele i wokół kościoła. Przy okazji dostarczą parafianom list o dokonaniach w parafii w minionym roku i planach na rok następny oraz małą niespodziankę od proboszcza.
  2. W środę w kościele wspominamy św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej. Z tej okazji życzymy panu organiście i wszystkim związanym ze śpiewem w kościele, w tym także członkom scholi Laudatores, samych radości i łask płynących od Jezusa, dla którego tworzą muzykę w naszej parafii.
  3. Młodzież naszej parafii zapraszam na Mszę Świętą ze Słowem Bożym do niej skierowanym w najbliższy piątek o godz. 20:00.
  4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godzinie 10:30 w kościele parafialnym i po Mszy o godzinie 9:00 w kościele klasztornym wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Jezusowego i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego.
  5. Jest najnowszy numer „Pielgrzyma”. Do nabycia także czasopisma o tematyce misyjnej: „Świat misyjny” oraz „Misje dzisiaj”. Jest także gazetka dla młodzieży: „Wzrastanie”.
  6. Do wieczności z naszej parafii odszedł ś.p. Ryszard Kutowski z Bysławia. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13:00. Różaniec po Mszy wieczornej. Dobry Jezu…