Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
1 listopada 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 29 października 2017 r.

 1. Kończy się październik – miesiąc różańcowy. Różaniec w kościele parafialnym jeszcze jutro o godz. 17:00. Proszę o poprowadzenie rozważań Różę św. Rozalii. Nie będzie już nabożeństwa we wtorek ze względu na organizowany wieczór ze świętymi. Różaniec dla dzieci jutro o godz. 16:00.
 2. We wtorek zapraszamy dzieci i młodzież, a także dla dorosłych Wieczór ze Świętymi w kościele parafialnym pod nazwą „Wszyscy Święci balują w Bysławiu”. Rozpoczynamy o godz. 16:00. Zapraszamy dzieci, by w tym dniu przebrały się za postać jakiegoś świętego bądź anioła. W czasie tego spotkania będzie ostatnie nabożeństwo różańcowe oraz Msza Święta.
 3. W środę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z tym proszę o uporządkowanie grobów na naszych cmentarzach. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, co umożliwi w czasie Oktawy, uzyskanie odpustu zupełnego za naszych zmarłych.
 4. Msze Święte będą sprawowane o godz. 7:30 i 10:30 w kościele parafialnym i o 9:00 w kościele klasztornym. Po Mszy Świętej o 10:30 uroczysta procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych. Nie będzie Mszy Świętej w Minikowie i Mszy wieczornej o 17:00!!!
 5. Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie młodzież na modlitwę na cmentarzu w dniu 1 listopada o godz. 20:00. Na to wieczorne spotkanie przynosimy ze sobą świece.
 6. W uroczystość Wszystkich Świętych po południu oraz przez cały dzień Zaduszny we wszystkich kościołach można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych. Poza tym w dniach 1 – 8 listopada można codziennie jeden raz uzyskać odpust zupełny dla zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam dowolnej modlitwy za zmarłych.
 7. Przyjmujemy już wypominki roczne (zdrowaśki), których czytanie odbywa się w niedzielę przed sumą w kościele parafialnym oraz zdrowaśki jednorazowe, które czytamy w pierwszym tygodniu listopada. Ofiary z wypominek są przeznaczone na prace związane z renowacją murów naszego cmentarza.
 8. Przy okazji Uroczystości Wszystkich Świętych przypominam, że 20 lat od pogrzebu należy przedłużyć rezerwację miejsca na cmentarzu.
 9. Dzień Zaduszny – przypada w najbliższy czwartek. Msze Święte z modlitwą za zmarłych będą sprawowane – o godz. 10:00 i 17:00 w Bysławiu, o 18:00 w Bysławku i o godz. 19:00 w Minikowie.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu.
 • W piątek przed południem odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź.
 • W sobotę na Mszy Świętej o godzinie 17:00 chrzest w naszej parafii. Na godz. 20:00 serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu, z rozważaniami i śpiewem naszej scholi. Adorację zakończymy o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.
 1. Dziś już w ostatnią niedzielę można złożyć swój podpis pod projektem Komisji Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”, Karty do podpisów są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. W poniedziałek wysyłamy karty do organizatorów tej inicjatywy.
 2. Jest nowy numer naszej parafialnej gazetki „Przemienienie
 3. Parafia Bożego Ciała w Tucholi organizuje wyjazd na 40-te Europejskie Spotkanie Młodych Taize w Bazylei w dniach 27 grudnia – 2 stycznia. Bliższe informacje znajdują się na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 4. Na koniec miła informacja – ksiądz Łukasz Synoradzki, który do sierpnia pełnił funkcję pomocy duszpasterskiej w naszej parafii został mianowany proboszczem w parafii Wda-Ocypel. Księdzu Łukaszowi życzymy Bożego błogosławieństwa w podjęciu nowego duszpasterskiego wyzwania.
crossmenu