Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
17 lipca 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie XV NIEDZIELA ZWYKŁA 16 lipca 2017 r.

  • Witam wszystkich wypoczywających na terenie naszej parafii. Życzymy wszystkim miłego wypoczynku. Przypominam, że niedzielna Msza Święta wieczorna w miesiącu lipcu i sierpniu jest przesunięta z godziny 17:00 na 19:00.
  • Dziękuję za wszystkie ofiary złożone na kolektę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę. Łączna suma ofiar wyniosła 2600 zł. Początek zapowiadanych przeze mnie prac na cmentarzu, został przesunięty z powodów atmosferycznych na sierpień.
  • W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej odbędzie się święcenie pojazdów, któremu będzie towarzyszyć zbiórka na rzecz misjonarzy Miva Polska.
  • Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 10:30 w kościele parafialnym zostanie nam przybliżony charyzmat wincentyński wokół którego swoją formację przeżywają nasze Siostry Miłosierdzia z Bysławka. Jedna z intencji Mszy Świętych będzie sprawowana z prośbą o łaskę wierności charyzmatowi wincentyńskiemu.
  • Już dzisiaj informujemy, że nasz odpust parafialny Przemienienia Pańskiego przypada w niedzielę 6 sierpnia. Program odpustu został wywieszony w gablocie. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11:30. Nie będzie zatem 6 sierpnia Mszy Św. o godz. 10:30 oraz o godz. 12:00 w Minikowie.
  • Zapraszamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 31 lipca – 13 sierpnia. Spotkania informacyjno-organizacyjne odbywają się w każdą niedzielę lipca w Chojnicach w salce przy Bazylice o godz. 14:45. Podobne spotkanie odbędzie się także w Tucholi 23 lipca w plebanii przy Kościele Bożego Ciała o godz. 19:00. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma”.
  • Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła: ś.p. Zofia Deręgowska z Płazowa. Pogrzeb odbył się w czwartek. Zmarł także ks. kanonik Kazimierz Goldstrom, były proboszcz ze Świekatowa. Pogrzeb odbył się w sobotę w Żukowie. Dobry Jezu…
crossmenu