Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
19 czerwca 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie XI NIEDZIELA ZWYKŁA 18 czerwca 2017 r.

 • Bardzo dziękuję wszystkim parafianom i gościom, którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowania kieruję w stronę tych, którzy czynnie uczestniczyli w zorganizowaniu procesji, mianowicie: Paniom Katechetkom, Państwu kościelnym, Panu Organiście wraz z małżonką, scholi, orkiestrze dętej przy OSP Bysław, lektorom i ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatki oraz ich opiekunkom, strażakom, osobom noszącym chorągwie i feretrony, wszystkim, którzy przygotowali ołtarze i udekorowali trasę procesji. W kościele klasztornym dziękuję siostrom szarytkom za zadbanie o wystrój kościoła i przygotowanie dziewczynek sypiących kwiatki.
 • Trwa oktawa Bożego Ciała. W niedzielę procesja dookoła kościoła przed Mszą świętą o 10:30. Od poniedziałku do czwartku codziennie w łączności ze Mszą świętą o godz. 17.00, a w kościele klasztornym po Mszy o 18:00. W piątek po zakończeniu Oktawy Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. Podczas Mszy Świętych odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wianków.
 • Dziękuję za wszystkie ofiary składane w ubiegłą niedzielę na naszą kolektę inwestycyjną. Łączna suma ofiar wyniosła 2590 zł.
 • Jutro przypada 4 rocznica śmierci Jerzego Woźniaka z Bysławka. Zachęcamy do wdzięcznej modlitwy za dusze księdza kapelana.
 • Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie po Mszy o 17:00, a w kościele klasztornym w łączności ze Mszą Świętą.
 • We wtorek po Mszy Świętej o godz. 17:00 spotkanie członków Akcji Katolickiej.
 • Jako wspólnota parafialna pragniemy włączyć się w akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Możemy oczyścić nasz dom z tzw. Elektrośmieci. Uwaga! Zużyty sprzęt można składać na podwórku plebanii do środy 21 czerwca do godz. 10:30 (nie później!) Można przynosić zużyte komputery, drukarki, lodówki, telewizory telefony, grzejniki, żelazka, odkurzacze, mikrofalówki itp. Ulotkę na ten temat można zabrać przy wyjściu z kościoła. W środę o 10:30 podjeżdża samochód z firmy Green Office Ecologic i zabiera sprzęt.
 • W najbliższym tygodniu kończy się rok szkolny. Zapraszam na Mszę Świętą z okazji zakończenia roku III klas gimnazjum w czwartek o godz. 12:00, natomiast dla pozostałych uczniów Msza Święta na zakończenie roku szkolnego zostanie odprawiona w piątek 23 czerwca o godz. 8:15. Spowiedź dla dzieci i młodzieży odbędzie się w środę od 16:00 do 17:00.
 • W najbliższą sobotę w Bysławku odbędzie się XIII Ogólnopolski Borowiacki Festiwal Orkiestr Dętych. Uroczystość rozpocznie się od Mszy św. sprawowanej w kościele klasztornym o godz. 12:00. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 • Przeżyciu przyszłej Niedzieli, będzie patronować Obraz Oblicza Pańskiego, który znamy z całunu Turyńskiego. Ten nie namalowany przez człowieka Obraz, papież Franciszek nazwał Ikoną Miłosierdzia Bożego. Kazania na temat tego obrazu wygłosi Zbigniew Drzał, proboszcz Parafii św. Anny i Joachima z Gdańska Letnicy. Po mszach świętych, będziemy mieli okazję nabyć obraz Oblicza Pańskiego w cenie 30 zł. Stanowi on cegiełkę na rzecz remontu kościoła parafialnego w Gdańsku Letnicy. Będzie też okazja nabyć książki i płyty z muzyką i filmami religijnymi.
 • Jest nowy numer „Pielgrzyma”.

 

Informacje społeczne

 • 21 czerwca (w środę) o godz. 19:00 w Świetlicy Wiejskiej w Bysławiu odbędą się konsultacje społeczne dotyczące zmiany nazwy ulicy 13 lutego.
 • Na tablicy ogłoszeń wywiesiliśmy informację na temat dodatkowych terminów wywozu popiołu oraz informację o harmonogramie szczepienia psów i kotów przeciwko wściekliźnie.

 

crossmenu