Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
15 maja 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela WIELKANOCNA 14 maja 2017 r.

  • Dziękuję za obecność na wczorajszej Mszy Świętej z nabożeństwem fatimskim. Uczciliśmy setną rocznicę objawień w Fatimie, poświęcając figurę Matki Bożej Fatimskiej. Tym samym rozpoczęliśmy odwiedziny Maryi po naszych domach. Figura jest w każdej rodzinie przez jedną dobę, następnie przekazywana kolejnemu sąsiadowi. Pierwszą rodziną, która zabiera figurę jest rodzina sołtysa Bysławia i odwiedziny będą następować według porządku kolędowego. Rozpoczynamy od Bysławia, ul. Głównej, odcinek środkowy. Plan odwiedzin jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.
  • Trwa maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy w łączności ze Mszą Świętą o godz. 17:00 w kościele parafialnym i 18:00 w kościele klasztornym. W kościele filialnym w Minikowie wierni gromadzić się będą na nabożeństwo majowe codziennie w dni powszednie o godz. 18.00.
  • Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na nasze cele inwestycyjne. Dziękuję za wszystkie ofiary.
  • Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w najbliższą środę o godz. 15:30.
  • W najbliższy piątek zapraszam młodzież na Mszę Świętą o godz. 20:00 ze Słowem Bożym do niej skierowanym.
  • W najbliższą sobotę wyjazd na pielgrzymkę do Lichenia, Częstochowy i Wadowic. Gromadzimy się o 4:30 przed kościołem.
  • Jest nowy numer naszej gazetki parafialnej „Przemienienie”.
  • Do wieczności odszedł ś.p. Zbigniew Knieciński z Wełpina. Pogrzeb odbył się w piątek. Dobry Jezu…

INFORMACJE SPOŁECZNE

  1. Wójt Gminy Lubiewo zaprasza mieszkańców do skorzystania ze specjalistycznych badań densytometrycznych w kierunku osteoporozy. Badanie wykonywane byłoby w Lubiewie (parking przy Urzędzie Gminy) w tzw. Osteobusie. Koszt badania wynosi 35zł od jednej osoby. Badanie jest bezbolesne, a pacjent po badaniu otrzymuje wynik w formie wydruku wraz z krótkim opisem i ustnymi wskazówkami, co do dalszego postępowania.  Warunkiem przyjazdu osteobusa jest zebranie od 70 do 80 chętnych osób. Termin badania zostanie ustalony po ewentualnym zebraniu grupy.  Dodatkowych informacji udziela i zapisy przyjmuje Pani Wioletta Szymczak (tel. 512 864 125).Przy rejestracji należy podać: imię i nazwisko, wiek, pesel i nr kontaktowy. 
  2. Na tablicy ogłoszeń wywiesiliśmy informacje na temat wyłączenia prądu w dniu 16 maja w Bysławiu od numerów 73 do 76 i Szumiącej nr 8,9 i przyległe. Natomiast w dniu 17 maja w Płazowie.
crossmenu