Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
28 lutego 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 26 lutego 2017 r.

 • W nadchodzącym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. Zachęcam do osobistych postanowień i wyrzeczeń wielkopostnych.
  • W ramach przygotowania do Wielkiego Postu w poniedziałek i wtorek od godziny 16:00 do 17:00 odbywać się będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W środę 1 marca przypada Popielec. Msze Święte z posypaniem głów popiołem zostaną odprawione o godz. 10:00 i 17:00 w kościele parafialnym, o godz. 18:00 w kościele klasztornym w Bysławku i o godz. 18:30 w Minikowie. Tego dnia obowiązuje nas wszystkich post ilościowy i jakościowy.
 • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywać się będą w piątki Wielkiego Postu w kościele parafialnym o godz. 17.00, oraz o 18.00 w kościele klasztornym w Bysławku. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej sprawowana będzie Msza św. Wzorem poprzednich lat kolekta w piątki Wielkiego Postu przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu i świątecznego wystroju kościoła.
 • Gorzkie Żale odśpiewamy w niedziele po Mszy św. o 10.30 w kościele parafialnym i po Mszy o godz. 9:00 w kościele klasztornym. W Minikowie natomiast wierni śpiewać będą Gorzkie Żale kwadrans przed rozpoczęciem niedzielnej Mszy św. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu.
 • W czwartek po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 • W piątek przed południem odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź.
 • W sobotę podczas Mszy Świętej wieczornej chrzest w naszej parafii.
 • Serdecznie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, z rozważaniami i śpiewem naszej scholi na godzinę 20:00. Adorację zakończymy o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.
 • Kurs przedmałżeński w naszym dekanacie rozpocznie się w przyszłą niedzielę 5 marca o godz. 16:00 w naszej salce parafialnej, a zakończy się w V Niedzielę Wielkiego Postu. Nauki będą odbywały się w każdą niedzielę o godz. 16:00. Przypominam, że świadectwo ukończenia takiego kursu jest warunkiem koniecznym do zawarcia sakramentalnego małżeństwa.
 • Jest nowy numer „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma” i naszej parafialnej gazetki „Przemienienie”.
crossmenu