Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
5 grudnia 2016

Ogłoszenia Duszpasterskie II NIEDZIELA ADWENTU 4 grudnia 2016 r.

  • Trwa Adwent - czas oczekiwania na przyjście Pana. Przygotowuje nas na przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszam na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. Proszę, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony i ustawiały się przed Mszą Świętą pod chórem.
  • W czwartek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcam do zachowania świątecznego charakteru tego dnia w naszych domach. Tego dnia przypada także 4 rocznica ingresu biskupa Ryszarda Kasyny. W naszej parafii Msze Święte o godzinie 10:00 i 17:00. Podczas Mszy o godzinie 17:00 odbędzie się poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Tego dnia nie będzie rorat. W Bysławku Msza Św. o godz. 18:00.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na nasze cele inwestycyjne. W przyszłą niedzielę w Lubiewie uroczystość patronalna ku czci św. Mikołaja. Suma odpustowa o godz. 12:00.
  • Do nabycia już tylko małe świąteczne świece „Caritas”, z których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  • Jest najnowszy numer „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma”.
  • Informacja z gminy:

Wójt Gminy Lubiewo zaprasza mieszkańców do włączenia się w akcję „Odblaski nosić warto – by nie wpaść pod auto” i jednocześnie apeluje do osób dorosłych by zaopatrzyli się w odblaski i zwrócili uwagę czy noszą je dzieci. Gmina dysponuje ograniczoną ilością elementów odblaskowych. Po ich nieodpłatny odbiór Wójt zaprasza osoby dorosłe do Urzędu Gminy w Lubiewie (pokój nr 15 – sekretariat). Odblaski będą rozdawane również na spotkaniach okolicznościowych organizowanych na terenie gminy.

  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje o naborze kandydatów na rodziny zastępcze. Ulotki na ten temat są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.
crossmenu