Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
7 listopada 2016

Ogłoszenia Duszpasterskie XXXII Niedziela Zwykła 6 listopada 2016 r.

  • Zakończyliśmy październik – miesiąc różańcowy. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w poszczególne dni października przygotowali rozważania różańcowe i prowadzili różaniec: członkom Żywego Różańca, Akcji Katolickiej, Wspólnocie Kościoła Domowego, scholi Laudatores, ministrantom, młodzieży z gimnazjum z Paniami Katechetkami. Szczególne moje podziękowania składam dzieciom uczestniczącym w nabożeństwach różańcowych o godz. 16:00.
  • Dziękuję także za udział we wieczorze ze świętymi pod nazwą „Wszyscy Święci balują w Bysławiu”. Relację z tego spotkania można obejrzeć na naszej stronie internetowej parafiabyslaw.pl. I dziękuję za udział w Uroczystości Wszystkich Świętych. Do wtorku można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam dowolnej modlitwy za zmarłych.
  • W najbliższy piątek 11 listopada obchodzić będziemy rocznicę odzyskania przez nasz kraj Niepodległości. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy na przestrzeni dziejów oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny. Msza Święta z modlitwami za Ojczyznę zostanie odprawiona w kościele parafialnym o godz. 10.00.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na nasze cele inwestycyjne.
  • Małżonków zapraszamy na tzw. „Spotkania Małżeńskie” poświęcone pielęgnowaniu więzi małżeńskiej, które odbędą się w dniach 25-27 listopada 2016 roku w Pelplinie. Szczegóły na plakacie lub na stronie internetowej rodzinydiecezjipelplinskiej.pl.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”.

Informacje z gminy:

  • Wójt gminy Lubiewo informuje, że od poniedziałku 71.11 rozpoczynają się zapisy dzieci do żłobka w Bysławiu. Karty zgłoszeniowe i szczegółowe informacje dostępne są u pani Wioletty Szymczak w urzędzie Gminy i p. Agnieszki Sierosławskiej – właścicielki żłóbka w Cekcynie
  • Wójt Gminy Lubiewo zaprasza mieszkańców, a szczególnie dzieci na otwarcie podwórka NIVEA w Lubiewie 13 listopada od godz. 14:00 na boisku szkolnym. Przewidziano szereg atrakcji sportowo-rekreacyjnych i kulinarnych.
crossmenu