Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
31 października 2016

Ogłoszenia Duszpasterskie XXXI Niedziela Zwykła 30 października 2016 r.

 • Wczoraj w Minikowie odbyło się poświęcenie tablicy na cmentarzu ewangelickim, której przewodniczył ks. Marek Loskot – luterański duchowny. Poświęceniu towarzyszyła ekumeniczna modlitwa naszego Kościoła Rzymskokatolickiego i Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.
 • Jutro organizujemy dla dzieci i młodzieży, a także dla dorosłych Wieczór ze Świętymi w kościele parafialnym pod nazwą „Wszyscy Święci balują w Bysławiu”. Rozpoczynamy o godz. 17:00. Zapraszamy dzieci, by w tym dniu przebrały się za postać jakiegoś świętego bądź anioła. W czasie tego spotkania będzie ostatnie nabożeństwo różańcowe oraz Msza Święta, która rozpocznie się trochę później niż zwykle – ok. godz. 18:15.
 • We wtorek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z tym proszę o uporządkowanie grobów na naszych cmentarzach. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, co umożliwi w czasie Oktawy, uzyskanie odpustu zupełnego za naszych zmarłych.
 • Msze Święte będą sprawowane o godz. 7:30 i 10:30. Po Mszy Świętej o 10:30 uroczysta procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych. W Bysławku Msza św. Nie będzie Mszy Świętej w Minikowie i Mszy wieczornej o 17:00!!!
 • Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie młodzież na modlitwę na cmentarzu w dniu 1 listopada o godz. 20:00. Będziemy solidaryzować się z młodzieżową inicjatywą tzw. Litanii Miast. Na to wieczorne spotkanie przynosimy ze sobą świece.
 • W uroczystość Wszystkich Świętych po południu oraz przez cały dzień Zaduszny we wszystkich kościołach można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych. Poza tym w dniach 1 – 8 listopada można codziennie jeden raz uzyskać odpust zupełny dla zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam dowolnej modlitwy za zmarłych.
 • Przyjmujemy już wypominki roczne (zdrowaśki), których czytanie odbywa się w niedzielę przed sumą w kościele parafialnym oraz zdrowaśki jednorazowe, które czytamy w pierwszym tygodniu listopada.
 • Przy okazji Uroczystości Wszystkich Świętych przypominam, że 20 lat od pogrzebu należy przedłużyć rezerwację miejsca na cmentarzu.
 • Dzień Zaduszny – przypada w najbliższą środę. Msze Święte z modlitwą za zmarłych będą sprawowane – o godz. 10:00 i 17:00 w Bysławiu, o 18:00 w Bysławku i o godz. 18:30 w Minikowie.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu.
 • W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 • W piątek przed południem odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź.
 • W sobotę na Mszy Świętej o godzinie 17:00 chrzest w naszej parafii. Na godz. 20:00 serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu, z rozważaniami i śpiewem naszej scholi. Adorację zakończymy o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.
 • Do nabycia są już kalendarze z Papieżem Franciszkiem na 2017 rok. Mały w cenie 5 zł, duży w cenie 10 zł.
crossmenu