Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
29 sierpnia 2016

Ogłoszenia Duszpasterskie XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 28 sierpnia 2016 r.

 • Serdecznie pragnę powitać Łukasza Synoradzkiego, który został skierowany do pomocy duszpasterskiej w naszej parafii. Życzymy księdzu Łukaszowi błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej na rzecz naszej parafialnej wspólnoty.
 • Dzisiaj odpust św. Bartłomieja w parafii Polskie Łąki. Suma o godz. 11:30.
 • Kończy się czas wakacji. W czwartek 1 września – rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszam wszystkich uczniów naszego Zespołu Szkół, nauczycieli, wychowawców, oraz rodziców na Mszę Świętą o godz. 8:15. Autobusy dowiozą dzieci i młodzież bezpośrednio do kościoła. Miejscowi uczniowie przychodzą we własnym zakresie. Spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego w środę od godz. 16:00 do 17:00.
 • 1 września przypada 77 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny. Wójt Gminy Lubiewo zaprasza w tym dniu na obchody rocznicy wraz z nabożeństwem, apelem poległych i złożeniem kwiatów do Klonowa na godz. 11:00 przy Kwaterze Poległych Żołnierzy. Bliższe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń.
 • W związku z kończącymi się wakacjami od przyszłej niedzieli wracamy do starego porządku Mszy Świętych w niedzielę, mianowicie wieczorna Msza Święta będzie odprawiana o godz. 17:00.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu.
 • W czwartek po Mszy Świętej o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 • W piątek przed południem odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i pierwszopiątkowa spowiedź.
 • W sobotę na Mszy Świętej o 17:00 chrzest w naszej parafii. Wieczorem na godz. 20:00 serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu, z rozważaniami i śpiewem. Adorację zakończymy o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.
 • Msza święta w intencji weteranów pożarnictwa Powiatu Tucholskiego zostanie odprawiona w najbliższą sobotę o godz. 11:00 w Minikowie. Serdecznie zapraszamy!
 • W przyszłą niedzielę przypada Odpust Matki Bożej Pocieszenia w Bysławku. Suma odpustowa zostanie odprawiona w kościele klasztornym o godz. 12:00. W związku z tym Msza Święta w Minikowie zostanie odprawiona wyjątkowo o godz. 9:00.
 • Ćwiczenia do religii, które obowiązywać będą w najbliższym roku szkolnym i katechetycznym rozprowadzą panie katechetki w pierwszym tygodniu szkoły w cenie 9 zł za jeden egzemplarz.
 • Jest nowy numer „Pielgrzyma” oraz „Małego Pielgrzyma”.
 • W przyszłą niedzielę na Mszach Świętych o godz. 9:00 w Minikowie, 10:30 w kościele parafialnym odbędzie się poświęcenie tornistrów dzieciom rozpoczynającym naukę w szkole.
crossmenu