Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
16 maja 2016

Ogłoszenia Duszpasterskie ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 15 maja 2016 r.

 • Wczoraj w Bazylice Katedralnej w Pelplinie odbyły się święcenia kapłańskie. Ks. Biskup wyświęcił ośmiu nowych kapłanów dla naszej diecezji. Zachęcam do modlitwy w intencji księży neoprezbiterów.
 • Nasza parafialna młodzież zaprasza na akcję ewangelizacyjną: „Fishmob 2016 – cała Polska tańczy dla Jana Pawła II”. Odbędzie się ona dzisiaj na boisku szkolnym o godz. 15:00. Dziękuję księdzu Mariuszowi i naszej młodzieży za przygotowanie i organizację tego spotkania.
 • Dziękuję za wszystkie ofiary składane w minioną niedzielę na kolektę inwestycyjną. Łączna suma ofiar wyniosła 2735 zł. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
 • W poniedziałek w ramach drugiego dnia tzw. Zielonych Świąt obchodzić będziemy uroczystość NMP Matki Kościoła. Msza św. w kościele parafialnym zostanie odprawiona o godz. 17.00 a w kościele klasztornym o godz. 18:00.
 • Trwa maryjny miesiąc maj. Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie po Mszy Świętej o godz. 17:00. W kościele klasztornym w łączności z Mszą Świętą. W kościele filialnym w Minikowie w dni powszednie o godz. 17.00. Zachęcam także do gromadzenia się na nabożeństwach majowych wokół przydrożnych kapliczek lub krzyży.
 • Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się we wtorek, środę i piątek o godz. 15:30.
 • W najbliższy piątek zapraszamy całą młodzież naszej parafii na godz. 20:00 na comiesięczną Mszę Świętą ze słowem Bożym skierowanym do młodych.
 • Spowiedź dzieci komunijnych i ich rodzin odbędzie w sobotę o godz. 8:45.
 • W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Trójcy Najświętszej. Podczas Mszy świętej o godz. 10.30 dzieci z klas trzecich po raz pierwszy przystąpią do Stołu Pańskiego. Podczas tej Mszy świętej ławki w przedniej części kościoła będą zarezerwowane dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Nad porządkiem podczas uroczystości będą czuwać nasi strażacy. Dzieci pierwszokomunijne oraz ich rodzice zbierają się na wyznaczonym miejscu przed kościołem o godz. 10.15. Pozostałych członków rodzin oraz gości prosimy o wejście do kościoła. Uroczystość I Komunii Świętej obsługiwać będzie tylko jeden kamerzysta i jeden fotograf. Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci komunijnych odbędzie się o godz. 15:30. Dzieciom zostaną wręczone pamiątki I Komunii Świętej. Podczas tego nabożeństwa zostanie zrobione wspólne zdjęcie. Nie będzie już tego dnia nabożeństwa majowego po Mszy o godz. 17:00.
 • W związku z uroczystością I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta o godz. 12:00 w kościele parafialnym. Nie będzie zatem Mszy w Minikowie w przyszłą niedzielę o 12:00, tylko w sobotę o godz. 18:30.
 • Przypominam, że w przyszłą niedzielę Trójcy Świętej kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Jeżeli ktoś nie skorzystał w czasie tego okresu z Komunii Świętej to zachęcam do wykorzystania jeszcze tego tygodnia na spowiedź i Komunię Św. Spowiedzi słuchamy przed każdą Mszą Świętą w kościele parafialnym i klasztornym.
 • W sobotę 21 maja odbędzie Kongres Róż Różańcowych w Żalnie. Cała wspólnota Żywego Różańca z naszej parafii otrzymała zaproszenie. Niestety nie organizujemy wyjazdu wspólnego ze względu na przygotowania do I Komunii Świętej, ale serdecznie zachęcam do prywatnych wyjazdów. Program rozpoczyna się w sobotę o godz. 9:30 w parafii Żalno. Więcej informacji znajduje się na tablicy ogłoszeń.
 • Do wieczności odszedł ś.p. Stanisław Fryc z Minikowa. Pogrzeb odbył się w czwartek. Dobry Jezu…
crossmenu