Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
21 marca 2016

Ogłoszenia Duszpasterskie NIEDZIELA PALMOWA 20 marca 2016 r.

 • Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary składane w minioną niedzielę na kolektę inwestycyjną. Łączna suma ofiar wyniosła 2080 zł.
 • Dziękuję za skorzystanie z sakramentu pokuty w miniony czwartek. Dziękuję także księdzu Mariuszowi i klerykom naszego seminarium za przeprowadzenie rekolekcji wielkopostnych dla dzieci i młodzieży. Nasza młodzież uczestniczy w dniu dzisiejszym w diecezjalnych obchodach Dnia Młodzieży w Kościerzynie.
 • Dzisiaj w Niedzielę Palmową poświęcenie palm podczas każdej Mszy Świętej. Suma o godzinie 10:30 zostanie poprzedzona procesją z palmami, w której wezmą udział dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Kolekta dzisiaj jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Dzisiaj także stowarzyszenie „Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Lubiewie” zaprasza na Kiermasz Wielkanocny. W Bysławiu kiermasz odbywa się na parkingu przy Kościele od godz. 8:30 do 11:30.
 • Spowiedź święta w naszym dekanacie odbędzie jeszcze dzisiaj w Rykowisku, jutro (w Wielki Poniedziałek) w parafii Polskie Łąki i w Wielki Wtorek w parafii Świekatowo. Dla tych, którzy pracują do późna chcemy zorganizować spowiedź w środę od godz. 20:00 do 21:00 w naszym kościele parafialnym.
 • TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK

 • Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w kościele parafialnym rozpocznie się o godz. 17:00. Tego dnia wspominamy pamiątkę ustanowienia sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa. Komunii Świętej udzielamy pod dwiema postaciami. Po uroczystości przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja do 22:00.
 • W Bysławku Msza Święta o godz. 18:30.

WIELKI PIĄTEK

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym i kościele klasztornym od godz. 9:00 do liturgii Męki Pańskiej.
 • Zapraszamy parafian na Drogę Krzyżową do Bysławka na godz. 10:00. Początek Drogi Krzyżowej w kościele klasztornym, a następnie przejście stacjami Drogi Krzyżowej do tzw. Golgoty w Bysławku i z Golgoty powrót do kościoła klasztornego.
 • Liturgia Męki Pańskiej w Bysławku o godz. 15:00, a w kościele parafialnym o godz. 17:00. Dary pieniężne składane podczas adoracji krzyża będą tradycyjnie przeznaczone na bazylikę Bożego Grobu w Jerozolimie. Na zakończenie Liturgii nastąpi procesja eucharystyczna do Bożego Grobu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa w kościele parafialnym i klasztornym do godz. 22:00.
 • Gorzkie Żale w Bysławku odśpiewamy zaraz po zakończeniu Liturgii.
 • Gorzkie Żale w kościele parafialnym rozpoczniemy o godz. 20:00. W czasie śpiewu Gorzkich Żali w kościele parafialnym będzie jeszcze okazja do spowiedzi.
 • Strażaków z Bysławia proszę, by wzorem lat ubiegłych, pełnili wartę honorową przy Bożym Grobie w Wielki Piątek od 20:00 do 22.00 oraz w Wielką Sobotę od 20.00 do 21.30.
 • W Wielki Piątek obowiązuje nas post ilościowy i jakościowy.

WIELKA SOBOTA

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym od 10:00 do 21:30
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele klasztornym od 10:00 do 19:00
 • Poświęcenie pokarmów odbędzie się o godz. 10:00 i 16:00 w kościele parafialnym; o godz. 12:00 i 14:00 w kościele klasztornym oraz o godzinie 17:00 w Minikowie. Na poświęcenie pokarmów przynosimy ze sobą skarbonki z jałmużną wielkopostną i składamy je przed ołtarzem. UWAGA! Nie będzie błogosławieństwa pokarmów po wielkosobotniej liturgii.
  • WIGILIA PASCHALNA – rozpoczyna się o godz. 21:30 w kościele parafialnym. Przynosimy ze sobą świece. Ta Uroczystość jest największą w kościele katolickim, po całym okresie Wielkiego Postu odśpiewamy uroczyste Alleluja, obwieszczające fakt Zmartwychwstania. Po Mszy Świętej procesja rezurekcyjna Niech nie zabraknie nas w tym ważnym momencie dla Kościoła. To będą centralne obchody w naszej parafii.
  • W Bysławku Wigilia Paschalna o godz. 19:00 dla tych, którzy nie mogliby skorzystać z liturgii w kościele parafialnym.
 • Niedziela Zmartwychwstania. Msze Święte o godz. 7:30 i 10:30 w kościele parafialnym, o godz. 9:00 w kościele klasztornym i o godz. 12:00 w Minikowie. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 17:00. Msze Święte zostaną poprzedzone uroczystą procesją wielkanocną. Podczas Mszy Świętej o godz. 10:30 chrzest w naszej parafii. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w środę po Mszy Świętej o godz. 17:00.
 • W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą sprawowane wg niedzielnego porządku, a więc w kościele parafialnym o 7.30 i o 10.30 i 17:00, w kościele klasztornym o 9:00 oraz w kościele w Minikowie o 12.00. Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny będzie tradycyjnie przeznaczona na rzecz KUL.
crossmenu