Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
7 marca 2016

Ogłoszenia Duszpasterskie IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 6 marca 2016 r.

  • Wczoraj odbył się chrzest w naszej parafii. Następny termin chrztu to I Święto Zmartwychwstania Pańskiego na Mszy Świętej o godz. 10:30.
  • Dzisiaj gorąco zapraszam na koncert Pieśni Wielkopostnych w wykonaniu chóru Camerata z Tucholskiego Ośrodka Kultury pod dyrekcją pani Marzeny Tyrańskiej. Koncert odbędzie się bezpośrednio po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 10:30.
  • Trwa Wielki Post. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o godz. 17.00 w kościele parafialnym, oraz o 18.00 w kościele klasztornym w Bysławku. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej Msza św. Przypominam, że kolekta w piątki Wielkiego Postu jest przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego i świątecznego wystroju kościoła.
  • Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 10.30 w kościele parafialnym i po Mszy o godz. 9:00 w kościele klasztornym. W Minikowie kwadrans przed rozpoczęciem niedzielnej Mszy św. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Niebawem rozpoczną się prace związane z renowacją kolejnych witraży. Jeżeli są osoby bądź grupy, które chciałyby ufundować renowację któregoś z witraży z nowymi emblematami to bardzo proszę o zgłoszenie tego w zakrystii lub biurze parafialnym.
  • Nasza Parafia organizuje wyjazd na diecezjalne spotkanie młodzieży do Kościerzyny w niedzielę Palmową. Gorąco zapraszamy młodzież, zwłaszcza przygotowującą się do sakramentu bierzmowania do skorzystania z tej propozycji. Koszt wyjazdu 18 zł. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.
  • Do wieczności odeszli: ś.p. Genowefa Steltmann z Minikowa. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 12:00. Różaniec o godz. 17:00 w kościele filialnym w Minikowie. Oraz ś.p. Janusz Kiedrowski z Wełpina. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12:00. Różaniec dzisiaj o godz. 18:00 i jutro o 17:30. Dobry Jezu…
crossmenu