Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
22 lutego 2016

Ogłoszenia Duszpasterskie II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 lutego 2016 r.

  • Dzisiejszą drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół w Polsce przeżywa jako niedzielę Ad gentes, czyli dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek, która będzie naszym materialnym wsparciem dla działalności prowadzonej przez polskich misjonarzy.
  • Rozpoczynamy czas rekolekcji wielkopostnych. Witamy w naszej parafii księdza Jarosława Kubiaka, który poprowadzi dla nas ten święty czas. Msze Święte z nauką rekolekcyjną odbywać się będą od poniedziałku do środy o godz. 10:00 i 17:00 w kościele parafialnym i o godz. 18:30 w kościele klasztornym w Bysławku. Kolekta we wtorek i środę będzie przeznaczona na cele duszpasterskie księdza rekolekcjonisty i będzie wyrazem naszej wdzięczności za wygłoszenie do nas Bożego Słowa.
  • Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary składane w minioną niedzielę na inwestycje. Łączna suma wyniosła 2440 zł.
  • Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższą środę o godz. 16:00.
  • Trwa Wielki Post. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o godz. 17.00, oraz o 18.00 w kościele klasztornym w Bysławku. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej Msza św.
  • Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 10.30 w kościele parafialnym i po Mszy o godz. 9:00 w kościele klasztornym. W Minikowie natomiast wierni śpiewać będą Gorzkie Żale kwadrans przed rozpoczęciem niedzielnej Mszy św. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
crossmenu