Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
21 grudnia 2015

Ogłoszenia Duszpasterskie IV NIEDZIELA ADWENTU 20 grudnia 2015 r.

 • Kończy się Adwent - czas oczekiwania na przyjście Pana. Roraty odprawiamy do środy o godz. 17:00. Proszę, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony i ustawiały się przed Mszą Świętą pod chórem.
 • Z dniem jutrzejszym kończy posługę w naszej parafii ks. Prałat Eugeniusz Filipski. Ksiądz Biskup skierował księdza do Pelplina, a w naszej parafii rozpocznie pomoc duszpasterską ks. Mariusz Kryża, pochodzący z parafii Gniew, a ostatnio posługujący w Bytowie. Księdzu Prałatowi i księdzu Mariuszowi życzymy wielu łask Bożych w podjęciu nowych zadań.
 • Dziękuję za wszystkie ofiary składane w minionym tygodniu na kolektę inwestycyjną. Łączna suma ofiar wyniosła 2380 zł. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Stolicę Apostolską.
 • Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali ze spowiedzi świętej adwentowej. Dla tych, którzy pracują do późna lub przyjeżdżają z daleka chciałbym zorganizować dodatkową spowiedź w środę 23 grudnia od godz. 20:00 do 21:00 oraz w samą wigilię przed południem od 9:00 do 10:00.
 • Dzisiaj jeszcze spowiedź święta w Rykowisku od godz. 14:00 do 16:30.
 • Jeżeli do kogoś nie dotarł opłatek na stół wigilijny to jeszcze dziś i do środy może zaopatrzyć się w niego w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 • W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Z potrzeby serca zachęca się w tym dniu do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wigilijna kolacja wprowadza nas w Uroczystość Narodzenia Syna Bożego. Gorąco zapraszam wszystkich parafian do uczestnictwa we Mszach Świętych. Zostaną odprawione w następującym porządku:
 • W Minikowie o godz. 20:30. (Proszę zwrócić uwagę na zmianę godziny z poprzednimi latami!!!)
 • W Bysławku w kościele klasztornym o godz. 22:00.
 • W Bysławiu w kościele parafialnym o godz. 24:00. Liturgię Pasterki o północy ubogaci Orkiestra OSP Bysław.
 • W Piątek – w I Święto Bożego Narodzenia Msze Święte zostaną odprawione o godz. 9:00 w kościele klasztornym w Bysławku i o godz. 10:30 w kościele parafialnym w Bysławiu. Nie będzie Mszy o godz. 7:00 w Bysławiu, 12:00 w Minikowie i 13:30 w Bysławku. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę – w II Święto Bożego Narodzenia Msze Święte w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy Świętej odbywać się będzie zbiórka do puszek na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 • W II Święto szafarz nadzwyczajny Komunii Świętej od godz. 11:30 zanosić będzie Komunię Świętą chorym. Jeżeli są chorzy, którzy chcieliby skorzystać z tej posługi proszę o zgłoszenie w zakrystii.
 • Także w sobotę w Rykowisku od godz. 14:00 odbędą się dekanalne obchody peregrynacji Krzyża i symboli Światowych Dni Młodzieży. Zapraszam do uczestnictwa w tym wydarzeniu.
 • Jeszcze jedna informacja dla osób chorych. W zakrystii można odebrać deklaracje osób chorych, które chciałyby swoje modlitwy i cierpienia ofiarować w intencji przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży. Deklarację należy podpisać i wysłać na podany adres. Deklaracje utworzoną Księgę Modlitwy Chorych, która zostanie wręczona Ojcu Świętego w przyszłym roku. W przypadku osób, które z powodu choroby pozostały w domach, proszę, aby członkowie rodziny odebrali wzór deklaracji w zakrystii i zaproponowali tę piękną inicjatywę chorym.
 • Do nabycia jest najnowszy numer „Pielgrzyma”, oraz „L’osservatore Romano” i „Wzrastanie”.
 • Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy kolędy, czyli odwiedziny duszpasterskie. Program zostanie wywieszony na tablicy ogłoszeń. Na dni do końca roku kalendarzowego kolędy przedstawiają się w sposób następujący:

L.P. DATA DZIEŃ GODZ. KOLĘDA
1. 27 grudnia Niedziela 13:00 BYSŁAWEK - Kozibórek oraz MINIKOWO - Gapie Góry i Boryny
2. 28 grudnia Poniedziałek 10:00 BYSŁAW, wybudowania pod Świecie + Budajewo
3. 29 grudnia Wtorek 10:00 BYSŁAW - wybudowania pod Lubiewo i BYSŁAWEK - wybudowania pod Lubiewo

 

4. 30 grudnia Środa 10:00 WEŁPIN

crossmenu