Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
6 grudnia 2015

Ogłoszenia Duszpasterskie II NIEDZIELA ADWENTU 6 grudnia 2015 r.

  • Trwa Adwent - czas oczekiwania na przyjście Pana. Przygotowuje nas na przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszam na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. Proszę, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony i ustawiały się przed Mszą Świętą pod chórem.
  • Dzisiaj w Lubiewie uroczystość patronalna ku czci św. Mikołaja. Suma odpustowa o godz. 12:00.
  • We wtorek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcam do zachowania świątecznego charakteru tego dnia w naszych domach. Ojciec Święty Franciszek zainauguruje w Rzymie Nadzwyczajny Rok Jubileuszowy Miłosierdzia. Tego dnia przypada także 3 rocznica ingresu biskupa Ryszarda Kasyny. W naszej parafii Msze Święte o godzinie 10:00 i 17:00. Podczas Mszy o godzinie 17:00 odbędzie się poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Tego dnia nie będzie rorat. Natomiast uroczyste zainaugurowanie Roku Miłosierdzia w naszej parafii dokona się w przyszłą niedzielę.
  • W najbliższą środę zapraszam kandydatów do bierzmowania na Mszę Świętą roratnią o godz. 17:00, a po Mszy Świętej spotkanie formacyjne.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na nasze cele inwestycyjne.
  • Jeszcze można nabyć świąteczne świece „Caritas”, z których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  • W imieniu naszej scholi Laudatores dziękuję za ofiary do puszek składane w minionym tygodniu, których łączna suma wyniosła 953,50 zł. Ofiary zostaną przeznaczone na sprzęt muzyczny. A dzisiaj włączamy się w ogólnopolską akcję Dnia modlitwy i zbiórki do puszek na rzecz pomocy materialnej na Wschodzie.
  • Do nabycia najnowszy numer „Pielgrzym”, „Małego Pielgrzyma” oraz modlitewnik na rok miłosierdzia”. Można też zakupić płytę z kolędami nagraną przez zespół muzyczny księdza Jarka Oszuścika, pracującego aktualnie w Starogardzie Gdańskim. Płyta jest jednocześnie kartką świąteczną, którą można podpisać i wysłać znajomym.
  • Do wieczności odszedł ś.p. Henryk Junka z Bysławia. Pogrzeb odbędzie się jutro o godzinie 11:00. Różaniec o godz. 16:00.
  • Ogłoszenie z gminy: Wójt Gminy Lubiewo zaprasza mieszkańców Suchej i okolicznych miejscowości do obejrzenia wystawy „Fotografie od szewca. Roberta Pokory świat na szklanych negatywach”. Uroczyste otwarcie nastąpi w dniu 12 grudnia (sobota) o godz. 15:00 w świetlicy wiejskiej w Suchej. Fotografie będzie można oglądać przez grudzień i styczeń, w każdą niedzielę w godz. od 11:00 do 13:00 oraz 17:00 do 19:00.
crossmenu