Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
22 listopada 2015

Ogłoszenia Duszpasterskie JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 22 listopada 2015 r.

  • Dzisiaj w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy Świętej o godzinie 10:30 w kościele parafialnym i po Mszy o godzinie 9:00 w kościele klasztornym w Bysławku wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Jezusowego i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. Dzisiejsza Uroczystość jest dniem patronalnym Akcji Katolickiej. Bardzo dziękuję za zaangażowanie na rzecz naszej parafialnej wspólnoty wszystkim członkom naszego oddziału Akcji Katolickiej.
  • Dzisiaj w kościele wspominamy św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej. Z tej okazji życzymy panu organiście i wszystkim związanym ze śpiewem w kościele, w tym także członkom scholi Laudatores, samych radości i łask płynących od Jezusa, dla którego tworzą muzykę w naszej parafii. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz naszej parafialnej scholi. Ofiary będą przeznaczone na sprzęt muzyczny dla naszych muzyków.
  • Dziękuję za wszystkie ofiary składane tydzień temu na kolektę inwestycyjną. Łączna suma ofiar wyniosła 2430. Natomiast dzisiejsza kolekta zgodnie z prośbą naszego księdza biskupa jest przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży.
  • Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w czwartek o godz. 17:00.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok kościelny. Adwent, który jest czasem oczekiwania na przyjście Pana ma przygotować nas na przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Od następnej niedzieli będzie można nabyć świąteczne świece „Caritas”, z których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece w cenie 15 zł, a małe 8 zł.
  • Diecezjalny Duszpasterz Rodzin zaprasza małżonków na tzw. „Spotkania Małżeńskie” poświęcone pielęgnowaniu swojej więzi, które odbędą się w dniach 27-29 listopada w Pelplinie. Szczegóły na plakacie i stronie rodzinydiecezjipelplinskiej.pl.
  • Jest najnowszy numer „Pielgrzyma”. Do nabycia także czasopisma o tematyce misyjnej: „Świat misyjny” oraz „Misje dzisiaj”. Jest także gazetka dla młodzieży: „Wzrastanie”.
crossmenu