Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
1 listopada 2015

Ogłoszenia Duszpasterskie WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1 listopada 2015 r.

  • Zakończyliśmy październik – miesiąc różańcowy. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w poszczególne dni października przygotowali rozważania różańcowe i prowadzili różaniec: członkom Żywego Różańca, Akcji Katolickiej, Odnowie w Duchu Świętym, Wspólnocie Kościoła Domowego, scholi Laudatores, dzieciom i młodzieży naszej szkoły wraz z Paniami Katechetkami.
  • Dzisiaj Msze Święte będą sprawowane o godz. 7:30 i 10:30. Po Mszy Świętej o 10:30 uroczysta procesja na cmentarzu z modlitwami za zmarłych. W Bysławku Msze o godz. 9:00 i 13:30. Nie będzie Mszy Świętej w Minikowie!!!
  • Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie młodzież na modlitwę na cmentarzu dzisiaj o godz. 20:00. Będziemy solidaryzować się z młodzieżową inicjatywą tzw. Litanii Miast, czyli wieczornej modlitwy na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych. Proszę przynieść ze sobą świece lub znicze.
  • Dzisiaj i jutro przez cały dzień we wszystkich kościołach można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych. Poza tym w dniach 1 – 8 listopada można codziennie jeden raz uzyskać odpust zupełny dla zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam dowolnej modlitwy za zmarłych.
  • Przyjmuję już wymianki roczne (zdrowaśki), których czytanie odbywa się w niedzielę przed sumą w kościele parafialnym oraz zdrowaśki jednorazowe, które czytamy przez cały najbliższy tydzień.
  • Przy okazji Uroczystości Wszystkich Świętych przypominam, że 20 lat od pogrzebu należy przedłużyć rezerwację miejsca na cmentarzu.
  • Jutro przypada Dzień Zaduszny. Msze Święte z modlitwą za zmarłych będą sprawowane – o godz. 10:00 i 17:00 w Bysławiu, o 18:00 w Bysławku i o godz. 18:30 w Minikowie.
  • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu.
  • W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
crossmenu