Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
18 października 2015

Ogłoszenia Duszpasterskie XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 18 października 2015 r.

 • Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 10:30 POŚWIĘCENIE RÓŻAŃCÓW dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Kolekta w dniu dzisiejszym była przeznaczona na misje.
 • Dziękuję za wszystkie ofiary składane w minioną niedzielę na cele inwestycyjne w naszej parafii. Łączna suma ofiar wyniosła 1480 zł.
 • Trwa październikMIESIĄC RÓŻAŃCOWY. Różaniec każdego dnia od poniedziałku do soboty w kościele parafialnym o godz. 17:00. W Minikowie różaniec w dni powszednie o godz. 17:00. W Bysławku o 17:30. W niedziele października odmawiać będziemy jedną dziesiątkę podczas każdej Mszy Świętej.
 • W tym tygodniu o poprowadzenie różańca proszę:
 • W poniedziałek (19.10) – róża św. Teresy
 • We wtorek (20.10) – uczniowie klas III Szkoły Podstawowej
 • W środę (21.10) – uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej
 • W czwartek (22.10) – Róża św. Anny
 • W piątek (23.10) – Uczniowie klas I Gimnazjum
 • W sobotę (24.10) – Akcja Katolicka
 • Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W związku z tym proszę o uporządkowanie grobów na naszych cmentarzach. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, co umożliwi w czasie Oktawy, uzyskanie odpustu zupełnego za naszych zmarłych. Przyjmuję już wymianki roczne (zdrowaśki), których czytanie odbywa się w niedzielę przed sumą w kościele parafialnym oraz zdrowaśki jednorazowe, które czytamy w pierwszym tygodniu listopada.
 • Jedna uwaga co do cmentarza! Bardzo proszę, aby z rozwagą podejść do pomysłów wykładania obejścia grobów polbrukiem czy płytkami. Najlepiej, aby tego w ogóle nie robić. Natomiast te miejsca, które już są wyłożone nie powinny zachodzić na wąskie przejścia między grobami lub na sąsiadujące miejsca pochówków, co niestety się zdarza. Proszę o zwrócenie na to uwagi!
crossmenu