Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
13 października 2015

Sport to zdrowie i nawet ksiądz proboszcz Ci to powie!

Pierwszego września wszyscy po długich wakacjach wraz z dzwonkiem ruszyli do szkoły. Rozpoczęliśmy rok szkolny od mszy świętej, którą sprawował ks. W. Głogowski. Ksiądz zadbał o to, byśmy w myśl nowego odżywiania J również zadbali o swoją kondycję. Dlatego szerokie grono naszych ministrantów, co piątek spotyka się na sali gimnastycznej w Bysławiu i trenuje do Mistrzostw Świata. Rozgrzewka, żonglerki, biegi i skoki towarzyszą zawsze od 18:30 do 20:00. Ministranci przyjeżdżają nie tylko z Bysławia, ale również z Bysławka i Minikowa. Piłka nożna skupia naszych chłopaków z całej PARAFII. Szczególną aprobatą cieszy się ich trener – we własnej osobie KSIĄDZ WOJTEK. Cieszymy się bardzo, że możemy się spotykać i wspólnie spędzać czas.
2 października 2015 roku do grona sportowców dołączyły dziewczyny J. I bez treningu stwierdziliśmy, że są tak dobre, iż nie ma co trenować piłki nożnej. Dlatego postanowiliśmy spróbować swoich sił w siatkówce. Wspólnej grze towarzyszył przede wszystkim śmiech, radość i satysfakcja ze wspólnie spędzonego czasu. Już nie możemy się doczekać kolejnych treningów!

crossmenu