Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
12 września 2015

Ogłoszenia Duszpasterskie XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 13 września 2015 r.

  • Dziękuję za wszystkie ofiary składane dzisiaj na kolektę, które przeznaczamy na nasze cele inwestycyjne.
  • Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Niech stanie się on okazją do modlitwy za dzieci i młodzież, a także za wszystkich, którzy o wychowanie młodego pokolenia się troszczą.
  • W środę zapraszam młodzież klas II i III Gimnazjum na Mszę Świętą o godz. 17:00. Po Mszy Świętej spotkanie dotyczące rozpoczęcia przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Natomiast oficjalne rozpoczęcie czasu przygotowań nastąpi w piątek na Mszy św. o 17:00, w święto Stanisława Kostki patrona młodzieży. Tego dnia młodzież złoży przy ołtarzu swoją deklarację. Więcej informacji na ten temat na spotkaniu w środę.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
  • Także w przyszłą niedzielę w Lubaniu (parafia Rekownica w dekanacie kościerskim) odbędą się Dożynki Diecezji Pelplińskiej. O godz. 11.00 w kościele w Lubaniu sprawowana będzie Msza Święta, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Szczegółowy program dożynek jest wywieszony w gablotce.
  • Nasza parafia ma już swoją witrynę w Internecie. Na razie jest na etapie tworzenia, ale już można się jej przyglądać. Zbieramy i wklejamy informacje o naszej parafii. Adres strony parafialnej w Internecie to parafiabyslaw.pl.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma”. Do nabycia także gazetka „Wzrastanie” oraz „Świat misyjny”, ”Misje dzisiaj”. Natomiast u ministrantów do nabycia kalendarze na przyszły rok związane ze Światowymi Dniami Młodzieży. Są 2 rodzaje kalendarzy: duże w cenie 10 zł i małe w cenie 5 zł.
crossmenu