Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
6 września 2015

Ogłoszenia Duszpasterskie XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 6 września 2015 r.

  • Dziękuję za udział w Adoracji Najświętszego Sakramentu w I sobotę miesiąca. Chciałbym, aby w przyszłości była ona stałym punktem duszpasterstwa w naszej parafii.
  • Dzisiaj na Mszach świętych o godz. 9:00 w Bysławku, 10:30 w kościele parafialnym i o godz. 12:00 w Minikowie poświęcenie tornistrów dzieciom rozpoczynającym naukę.
  • Dzisiaj w Bysławku Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12:00 pod przewodnictwem ks. Łukasza Delewskiego. Nie będzie zatem Mszy o godz. 13:30.
  • We wtorek obchodzić będziemy święto Narodzenia NMP. W naszej diecezji to dzień modlitw w intencji kobiet oraz ich misji w Kościele, rodzinach i świecie. Z tym świętem związany jest piękny zwyczaj błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion. Rolnicy przynoszą ziarno przeznaczone na tegoroczny zasiew. W naszej Ojczyźnie święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w szczególny sposób upodobał sobie wiejski lud, nazywając je świętem Matki Boskiej Siewnej. Był bowiem taki dawny zwyczaj, że dopiero po tym święcie i po przygotowaniu pól zaczynano jesienny siew. Być może ktoś zna to powiedzenie: „Gdy o Matce Bożej zasiano, to ani za późno ani za rano”. Zapraszam zatem szczególnie wszystkich rolników na Mszę Świętą o godz. 17:00 z błogosławieństwem ziarna siewnego i nasion.
  • Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej odbędzie w najbliższą środę. Zapraszam na godz. 17:00 na Mszę Świętą, a po Mszy Świętej spotkanie organizacyjne w kościele. Jednocześnie pragnę podać oficjalnie datę pierwszej Komunii Świętej w przyszłym roku: będzie to Niedziela Trójcy Świętej przypadająca 22 maja.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na nasze cele inwestycyjne.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Niech stanie się on okazją do modlitwy za dzieci i młodzież, a także za wszystkich, którzy o wychowanie młodego pokolenia się troszczą.
  • Jest jeszcze ostatni numer „Pielgrzyma” oraz „Małego Pielgrzyma” z niespodzianką.
crossmenu