Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
30 sierpnia 2015

Ogłoszenia Duszpasterskie XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 30 sierpnia 2015 r.

 • Kończy się miesiąc sierpień, który w naszej Ojczyźnie jest miesiącem modlitwy o trzeźwość narodu.
 • Dziękuję za obecność na Mszy Świętej w Minikowie w intencji weteranów pożarnictwa powiatu tucholskiego. Dziękuję także za udział w dożynkach gminnych w Klonowie.
 • We wtorek 1 września – rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszam wszystkich uczniów naszego Zespołu Szkół, nauczycieli, wychowawców, oraz rodziców na Mszę Świętą o godz. 7:30. Autobusy dowiozą dzieci i młodzież bezpośrednio do kościoła. Informacja o dowozach uczniów z poszczególnych miejscowości jest umieszczona w gablocie. Spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00. We wtorek także przypada 76 rocznica II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny. W związku z tym dyrekcja szkoły informuje, że uczniowie klas 2 gimnazjum po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w szkole pojadą do Klonowa na Apel Patriotyczny upamiętniający wybuch II Wojny Światowej. Po tym apelu zostaną rozwiezieni do poszczególnych miejscowości. Na powyższy Apel zaprasza szczególnie wójt Gminy Lubiewo. Początek o godz. 10:30.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu.
 1. W czwartek po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 2. W piątek przed południem odwiedzę chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja prowadzona przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź.
 3. W I sobotę miesiąca serdecznie chciałbym zaprosić na Adorację Najświętszego Sakramentu, z rozważaniami i śpiewem na godzinę 20:00. Adorację zakończymy o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.
 4. Przed Adoracją o godz. 19:30 spotkanie organizacyjne dla wszystkich grup religijnych działających przy parafii.
 • W przyszłą niedzielę w Bysławku Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12:00. Nie będzie zatem Mszy o godz. 13:30.
 • Ćwiczenia do religii, które obowiązywać będą w najbliższym roku szkolnym i katechetycznym rozprowadzą panie katechetki w pierwszym tygodniu szkoły w cenie 9 zł za jeden egzemplarz.
 • Jest nowy numer „Pielgrzyma” oraz „Małego Pielgrzyma” z niespodzianką.
 • W przyszłą niedzielę na Mszach Świętych o godz. 9:00 w Bysławku, 10:30 w kościele parafialnym i o 12:00 w Minikowie odbędzie się poświęcenie tornistrów dzieciom rozpoczynającym naukę w szkole.
 • We wtorek odbył się pogrzeb ś.p. Leszka Glazika z Bysławka, lat 66. Dobry Jezu…
crossmenu