8 stycznia 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela CHRZTU PAŃSKIEGO 7 stycznia 2018r.

• Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Do dnia 2 lutego pozostaje jednak żłóbek i zwyczaj śpiewania kolęd.
  • Przyszła niedziela jest drugą w miesiącu. Nie będzie tego dnia kolekty na cele inwestycyjne ze względu na ofiary składane przez parafian w styczniu w czasie wizyty kolędowej.
  • Na stoliku przy wyjściu z kościoła można zabierać nasze parafialne kalendarze, które są upominkiem parafii dla parafian.
  • Trwają kolędy, czyli odwiedziny duszpasterskie. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Podczas kolęd w tym tygodniu Msze Święte od poniedziałku do piątku będą odprawione w kościele parafialnym o 9:30, a w kościele klasztornym o godz. 8:30. W najbliższym tygodniu kolędy przedstawiają się w sposób następujący:

L.P. DATA DZIEŃ GODZ. KOLĘDA
10. 7 stycznia Niedziela 13:00

BYSŁAWEK – wybudowania pod Szumiącą

11. 8 stycznia Poniedziałek 14:00 1)      MINIKOWO – cz. 1

2)      Wybudowania - tzw. „Rabuśkowo”

12. 9 stycznia Wtorek 14:00 MINIKOWO – cz. 2.
13. 10 stycznia Środa 15:00 BYSŁAW – u. Główna – odc. Początkowy

14. 11 stycznia Czwartek 15:00 1) BYSŁAW – u. Główna – odc. Środkowy

2) BYSŁAW - ul. Główna – odc. Końcowy, ul. Strażacka i Wodna

15.

12 stycznia Piątek 15:00 BYSŁAW, ul. Ogrodowa
16. 13 stycznia Sobota 13:00

1)      BYSŁAW - ul. Wiatrakowa (dawna: 13-go lutego) -początek od ul. Zbysława

2)      BYSŁAW - ul. Polna blok 5 i 7

17. 14 stycznia Niedziela 13:00 BYSŁAW – ul. Kwiatowa
18. 15 stycznia Poniedziałek 15:00 1)      BYSŁAW – ul. Nowowiejska

2)      BYSŁAW – ul. Pejasa (początek od ul. 13-go lutego)

16 stycznia Wtorek 1.                  KOLĘDY NIE BĘDZIE

W planie kolęd proszę mieszkańców ul. Głównej – odcinek środkowy o zwrócenie uwagi na małą zmianę. W naszej parafialnej gazetce podaliśmy termin kolędy tego odcinka na środę 10 stycznia. Kolęda na tym odcinku zostaje przeniesiona na czwartek 11 stycznia. Poprawiony plan jest umieszczony na tablicy ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej www.parafiabyslaw.pl

Informacja z gminy:

Wójt Gminy Lubiewo informuje, że zgodnie z Uchwałą Rady Gminy z 23 listopada 2017 roku obowiązują nowe miesięczne stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Stawki wynoszą

• 9,5 zł za osobę w przypadku odpadów selektywnych
  • 19 zł za osobę w przypadku odpadków zmieszanych.