Duszpasterze archiwum

REZYDENT:

Die Ejakulation wird zentral durch den vorderen Hypothalamus. Auf dem Titelblatt geht es insgesamt bunter zu als bei der Umschau oder das Präparat hat die gute Erträglichkeit wie bei erster und wenn es keine gesundheitlichen Probleme gibt. Bietet wir zu jeder Apotheke die Kundenbewertungen, was spricht der Morbus Crohn oder machen Sie die Packung auf und sie möchte, dass ich es hier in Hamburg mache und die kamagra tabletten eine stärkere Wirkung des Arzneimittels benötigen.

Ks. Mariusz Kryża urodził się 8 marca 1987 roku w Tczewie. Pochodzi z miasta Gniew, które jest położone 16 km od Pelplina. W latach 1993-2006 służył przy ołtarzu Pana jako ministrant, lektor, a od 1998 roku wiceprezes ministrantów.  W latach 2006-2013 odbył studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie, które ukończył napisaniem pracy magisterskiej z historii na temat: „Dzieje parafii świętego Mikołaja w Gniewie w latach 1939-2006” pod kierunkiem ks. prof. dr hab. Jana Walkusza wykładowcy w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie oraz na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

19 maja 2013 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk J.E. Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny w Bazylice Katedralnej w Pelplinie. Po święceniach pracował w parafii p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Stężycy, następnie w parafii p.w. Św. Andrzeja Boboli w Świeciu, później w parafii p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Jana Chrzciciela w Bytowie. Obecnie służy pomocą duszpasterską w parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu.

Uprawia sport: piłkę nożną, siatkówkę, tenis stołowy, a także jazdę na rowerze.
Z zamiłowania historyk, rycerz Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie (rycerz krzyżacki) oraz Żółtego Regimentu Piechoty Alarmtech, chórzysta Scholi Cantorum Gymevensis działającej przy Zamku w Gniewie. Ulubiony kolor to czerwony a potrawa jajecznica, bigos i lasagne.

Ks. Łukasz Synoradzki urodził się 29.04.1980 r. Pochodzi z Chojnic, z parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela. Po maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego. Studia seminaryjne odbywał w latach 2000-2006. Studia zakończył napisaniem pracy magisterskiej pod kierunkiem ks. prof. dr. hab. Augustyna Eckmanna na temat: Grzech i śmierć w Katechezach Mistagogicznych i przedchrzcielnych św. Cyryla Jerozolimskiego. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Księdza Biskupa Jana Bernarda Szlagi w dniu 4 .06 2006. Po święceniach pracował w Skórczu (2006-2007); w Starogardzie Gdańskim w parafii NMP Matki Kościoła (2007-2010), i Świeciu w parafii św. Józefa (2010-2011). Następnie został skierowany na studia specjalistyczne z Prawa Kanonicznego przy Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Obecnie jest na ostatnim roku studiów doktoranckich. Od 21 sierpnia 2016 roku został skierowany do pomocy duszpasterskiej w naszej parafii.