PROBOSZCZ:

Ks. dr Michał Glaza urodził się 26 maja 1984 r., pochodzi z Parafii pw. św. Michała Archanioła w Zblewie. Święcenia kapłańskie przyjął 31 maja 2009 r. w Pelplinie z rąk Księdza Biskupa Jana Bernarda Szlagi. Pracował duszpastersko jako wikariusz w Parafii pw. św. Józefa w Tczewie, Parafii pw. Wszystkich Świętych w Skórczu oraz jako duszpasterz akademicki w Domach Studenckich KUL w Lublinie. W latach 2019-2022 był wicerektorem Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Pelplińskiej. Z wykształcenia jest teologiem i psychologiem - ukończył studia na Wydziale Teologii oraz na Wydziale Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Od 2015 r. jest wykładowcą WSD w Pelplinie, wykłada: podstawy psychologii, psychologię rozwojową oraz psychologię pastoralną. Proboszczem Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu jest od 20 sierpnia 2022 r.

ARCHIWUM >>