Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
16 stycznia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - II Niedziela Zwykła - 15.01.2023 r.

1. Dziękuję serdecznie za złożone przed tygodniem ofiary na cele remontowo-inwestycyjne w parafii i dzisiejsze przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Ofiary składane zwyczajowo przy żłóbku przeznaczone będą na wsparcie misji i misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata.
2. Przypominam, że w styczniu z powodu kolęd Msze św. w kościele parafialnym od poniedziałku do piątku są na ogół tylko o godz. 8:30 – w tym tygodniu będą jednak dwa wyjątki – we wtorek i czwartek Msze św. będą o godz. 17:00. Do końca stycznia nie będzie piątkowych adoracji Najświętszego Sakramentu. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę 3 lutego, czyli w pierwszy piątek.
3. W sobotę i niedzielę przypada Dzień Babci i Dziadka. Wszystkim babciom i dziadkom
z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia.
4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy niedzielę Słowa Bożego – święto ogłoszone przez papieża Franciszka. Niech będzie ona okazją do pogłębienia w naszym życiu znaczenia czytania i słuchania Słowa Bożego, zarówno w liturgii, jak i poza nią.
5. Młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania, zapraszam na piątkowe „Spotkania ze Słowem Bożym”, które odbywają się co piątek o godz. 18:00 w dolnej salce plebanii.
6. Ramowy plan całości kolęd, jeszcze bez określonych godzin, został opublikowany
w gazetce Przemienienie, na stronie internetowej parafii oraz na Facebook’u.
7. Plan kolęd na najbliższe dni
16.01, poniedziałek, od 14:00 - Bysław, wyb. pod Świecie
17.01, wtorek, od 14:00 - Bysław, ul. Główna – odcinek początkowy
18.01, środa, od 14:00 Bysław, ul. Główna – odcinek środkowy
19.01, czwartek - BEZ KOLĘDY
20.01, piątek, od 14:00 - Bysław, ul. Główna – odcinek końcowy, ul. Jesionowa, Wodna, Strażacka, Piaskowa i Jeziorna
21.01, sobota, od 10:00 - Bysław – wybudowania pod Bysławek
Bysławek – wybudowania pod Bysław
22.01, niedziela, od 13:30 - Bysław, ul. Polna (bloki 5 i 7)
23.01, poniedziałek, od 14:00 - Bysław, ul. Polna (bez bloków 5 i 7), ul. Słoneczna
crossmenu