Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
2 stycznia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - Boże Narodzenie - 25 grudnia 2022 r.

 1. W I Święto Bożego Narodzenia (25.12) Msze św. zostaną odprawione o godz. 9:00 w  kościele w Bysławku i o godz. 10:30 w kościele parafialnym w Bysławiu. Nie będzie Mszy o godz. 7:30, 12:00 w Minikowie i 17:00. Bardzo dziękuję za choinki do kościoła Nadleśnictwu Zamrzenica, a także dekoratorce – p. Beacie i kościelnemu – p. Krzysztofowi za zadbanie o świąteczny wystrój kościoła. Ofiary składane do skarbonki przy żłóbku przeznaczone będą zwyczajowo na rzecz misji.
 2. W II Święto Bożego Narodzenia (26.12) Msze św. będą według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. odbywać się będzie zwyczajowa zbiórka do puszek na rzecz szkolnictwa katolickiego i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Msza św. o 10:30 połączona będzie z obrzędem chrztu.
 3. Serdecznie dziękuję za okazane serce wszystkim, którzy włączyli się tegoroczne adwentowe akcje charytatywne.
 4. W II Święto jeden z nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej od godz. 11:30 będzie roznosił Komunię Świętą chorym. Chorych, którzy chcieliby skorzystać z tej posługi proszę o zgłoszenie w zakrystii.
 5. Najbliższy piątek to święto Świętej Rodziny, na ten dzień Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego. Po Mszy św. o godz. 17:00 odbędzie się nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za cały rok 2022 z prośbą o błogosławieństwo na rok nadchodzący. Zapraszam szczególnie te rodziny, które w tym roku pożegnały swoich bliskich. Imiona i nazwiska tegorocznych zmarłych parafian zostaną wymienione w czasie tej modlitwy. Odśpiewamy też uroczyste „Ciebie Boga wysławiamy”.
 7. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma”, natomiast parafialna gazetka „Przemienienie” ukaże się w przyszłą niedzielę i zawierać będzie podsumowanie mijającego roku oraz ramowy plan kolęd.
 8. To moja pierwsza kolęda w naszej parafii, stąd w tym roku chciałbym osobiście odwiedzić wszystkich Parafian. W planowaniu kolęd muszę uwzględnić obowiązki, które mam poza parafią, w tym zajęcia w Pelplinie, co niestety wydłuży nieco okres kolędowy.
 9. W okresie kolędowym od poniedziałku do piątku będzie na ogół tylko jedna Msza św. o godz. 8:30 w kościele parafialnym. W czasie kolęd nie będzie też piątkowych adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszam jednak na adoracje, która będą:

- w I Piątek miesiąca (6.01) od 16:00 do 17:00,

- w I Sobotę miesiąca (7.01) od 20:00 do 21:00.

 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Lidię Drzycimską, l. 76 z Bysławia – jej pogrzeb odbył się w piątek.
 2. Plan kolęd na najbliższe dni

 

DATA DZIEŃ GODZINA TRASA KOLĘDOWA
27.12 wtorek 10:00 Bysław – wybudowania pod Lubiewo

Bysławek – wybudowania pod Lubiewo

28.12 środa 12:00 Kozibórek, Gapie Góry i Boryny
29.12 czwartek 12:00 Osiedle Turystyczne i Teolog - wieś
30.12 piątek 12:00 Wełpin – prawa strona
31.12 sobota - BEZ KOLĘDY
01.01 niedziela - BEZ KOLĘDY
02.01 poniedziałek 13:00 Wełpin – lewa strona

ŻYCZENIA   BISKUPA   PELPLIŃSKIEGO NA   BOŻE   NARODZENIE  2022

Umiłowani Diecezjanie, Siostry i Bracia! Drodzy Kapłani!

W tych dniach Miłość szczególnie zagościła się w naszych domach. Przy wigilijnej wieczerzy podzieliliśmy się opłatkiem i składamy sobie wzajemnie życzenia. Dzieje się tak, albowiem Chrystus, dar Bożej Miłości, narodził się w ludzkim ciele, aby rodzić się nieustannie w nas.

Niech więc Bóg rzeczywiście się rodzi i narodzi – w życiu i w sercu każdego człowieka, w ojczyźnie naszej i w Kościele Chrystusowym, w który wiarę w tym roku szczególnie wyznajemy. Niech Miłość się narodzi w naszych rodzinach i domach. Niech obecność Emmanuela będzie widoczna w świadectwie życia biskupów, kapłanów,  osób konsekrowanych oraz każdego z nas.

Dzisiaj, wpatrując się w nowonarodzonego i położonego na sianie Jezusa, myślimy o tych, którzy również nie mają domu: o mieszkańcach Ukrainy, o uchodźcach przed wojną, o ludziach w kryzysie bezdomności, o wykluczonych ze swoich wspólnot, którzy znaleźli się na „marginesie społeczeństwa”. Niech nasza modlitwa i wyciągnięta dłoń sprawią, aby wszyscy poczuli, że mają swoje miejsce i Kogoś, kto zawsze ich kocha.

Niech tym bożonarodzeniowym życzeniom towarzyszy Boże błogosławieństwo w całym Nowym 2023 Roku – w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup
+ Ryszard Kasyna

crossmenu