Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
21 listopada 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 20.11.2022 r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Serdecznie dziękuję przy tej okazji wszystkim członkom POAK za ich wkład
i zaangażowanie w życie naszej parafii.
2. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej i muzyków. Otoczmy tego dnia naszą modlitwą Państwa Organistów, Scholę Laudatores i wszystkich, którzy upiększają swoim muzycznym talentem liturgię w naszym kościele.
3. Dziękuję za złożone przed tygodniem ofiary na cele inwestycyjno-remontowe. Od soboty p. Koszykowski – nasz kościelny rozprowadza poświęcone przed tygodniem opłatki oraz list w którym wskazane zostały m.in. czekające nas w przyszły roku prace remontowe.
4. Tej niedzieli obchodzimy w Diecezji Pelplińskiej dekanalną odsłonę Światowych Dni Młodzieży. Zapraszam dzisiaj do kościoła na godz. 16:00 młodzież naszej parafii, a szczególnie kandydatów do bierzmowania. W tym spotkaniu modlitewnym weźmie udział młodzież z całego dekanatu.
5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent jest czasem swego rodzaju treningu… Ćwiczenia siebie w gotowości do spotkania z Panem, który przychodzi - teraz w znaku świąt Bożego Narodzenia, ale którego kiedyś spotkamy twarzą w twarz. Od następnej niedzieli będzie można nabyć świąteczne świece „Caritas”, z których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
6. W minionym tygodniu uprzątnięta została wewnątrz wieża kościoła parafialnego. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc, szczególnie Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej z naszej OSP w Bysławiu i Panu Sołtysowi.
INNE OGŁOSZENIA
1. OSP Bysław ponownie zbiera elektrośmieci. Akcja potrwa od 15.11 do 15.12. Zainteresowani przekazaniem elektrośmieci proszeni są kontakt telefoniczny:
504 185 557
crossmenu