Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
15 listopada 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII Niedziela Zwykła - 13.11.2022 r.

1. Serdecznie dziękuję za złożone dzisiaj ofiary, które przeznaczone będą na cele remontowo-inwestycyjne w parafii. Dzisiaj także przed kościołem zbiórka do puszek w ramach XIV Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ulotki z informacjami o tej zbiórce są na stoliku w środku kościoła i pod chórem.
2. Dzisiaj na Mszach Świętych święcimy opłatek na stół wigilijny, który od najbliższej soboty zacznie rozprowadzać po domach p. Krzysztof Koszykowski – nasz kościelny. Przy okazji dostarczy parafianom list o dokonaniach w parafii w minionym roku i planach na rok następny.
3. Przyszła niedziela jest ostatnią w roku liturgicznym. W Kościele obchodzimy w tym dniu Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godzinie 10:30 w kościele parafialnym i po Mszy o godzinie 9:00 w Bysławku wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w Diecezji Pelplińskiej dekanalną odsłonę Światowych Dni Młodzieży. Zapraszam tego dnia do kościoła na godz. 16:00 młodzież parafii, a obowiązkowo kandydatów do bierzmowania. W tym spotkaniu modlitewnym weźmie udział młodzież z całego dekanatu.
5. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską do udziału w Adwentowych Dniach Skupienia pt. „W poszukiwaniu skarbu”, które odbędą się w dniach od 25 do 27 listopada 2022 roku w gmachu WSD. Ta forma skupienia ma być pomocą dla młodych (uczniów szkół średnich, maturzystów i studentów) w rozeznaniu ich drogi życiowej. Udział w weekendowym skupieniu jest bezpłatny. Uczestnicy są proszeni o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
6. Dzisiaj o godz. 15:00 jesteśmy zaproszeni do Domu Strażaka na koncert patriotyczny orkiestry dętej naszej OSP. W imieniu orkiestry i organizatorów serdecznie zapraszam i zachęcam do udziału.
crossmenu