Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
8 listopada 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII Niedziela Zwykła - 06.11.2022 r.

1. Za nami uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu procesji i wieczornego spotkania modlitewnego. Dziękuję szczególnie za ekspresowy serwis nagłośnienia, udostępnienie miejsca do parkowania pojazdów, a strażakom za doświetlenie cmentarza. Przy tej okazji wyrażam także serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane w tym roku wraz z wypominkami.
2. Tej niedzieli gościmy w naszej parafii Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie oraz grupę kleryków, którzy przyjechali aby opowiedzieć nam o życiu naszego seminarium, formacji kapłańskiej i uwrażliwić nas w sprawie troski o powołania kapłańskie. Dzisiaj po Mszy św. o 10:30 będzie w kościele spotkanie z klerykami dla młodzieży i wszystkich zainteresowanych. Zachęcam do zadawania pytań i rozmowy.
3. W przyszłą niedzielę, czyli drugą niedzielę miesiąca kolekta będzie przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne w parafii. Tego dnia obchodzić będziemy także XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, stąd przed kościołem będzie zbiórka do puszek – w tym roku na rzecz Kościoła na Ukrainie. Ulotki z informacjami o tej zbiórce są na stoliku w środku kościoła.
4. W piątek 11.11 obchodzimy Święto Niepodległości. W tym roku jesteśmy zaproszeni do Lubiewa. Tam uroczysta Msza św. o godz. 14:30 i po niej przemarsz do B-CKiP (ul. Witosa 1). W programie uroczystości m.in.: występy Mażoretek Bysławskich, Zespołu Folklorystycznego „Stokrotki”, pokaz militariów ze zbiorów p. Przemysława Pietrasa z Wąbrzeźna, okazja do spróbowania wojskowej grochówki i rogali „marcińskich”.
5. Z racji Święta Niepodległości w najbliższy piątek Biskup Diecezjalny udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych tego dnia.
6. Od najbliższego piątku zapraszam młodzież pragnącą pogłębić swoją więź z Panem Bogiem, nauczyć się lektury Pisma Świętego lub zwyczajnie porozmawiać na temat wiary na spotkanie do salki parafialnej o godz. 18:00. W prowadzeniu spotkań pomagać będą świeccy animatorzy, którym z góry dziękuję za pomoc i zaangażowanie. Do udziału szczególnie zachęcam kandydatów do bierzmowania...
INNE OGŁOSZENIA
1. Pan Sołtys informuje, że Sołectwie Bysław wpłaty z tytułu IV raty podatków przyjmowane będą w Domu Strażaka w następujących dniach: 10, 12, 14, 15 listopada w godz. 10:00 – 12:00 oraz 16:00 – 18:00.
crossmenu