Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
12 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXIV Niedziela Zwykła, 11 września 2022 r.

 1. Serdecznie dziękuję za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne w parafii. Kolekta
  w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17:00 spotkanie dla rodziców dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Świętej.
 3. We wtorek 13-ty dzień miesiąca, zatem zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20:00. Proszę o zabranie z sobą świec.
 4. W odpowiedzi na apel Księdza Biskupa Diecezjalnego, środę 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego – obchodzić będziemy jako dzień modlitw za Ukrainę. Zapraszam tego dnia na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę św.
  z modlitwą o pokój.
 5. Osoby, które planują w przyszłym roku zawarcie sakramentalnego małżeństwa, proszone są, aby do końca września zgłosiły się do biura parafialnego w celu omówienia obowiązującego w Diecezji Pelplińskiej programu przygotowania do ślubu. Zachęcam narzeczonych, żeby uczestniczyli w jesiennych terminach „Weekendów dla narzeczonych” oraz „Spotkań dla narzeczonych”, nawet jeżeli ślub jest zaplanowany dopiero na lato.
 6. Przypominam, że w każdy piątek od godz. 16:15 do 17:00 w kościele parafialnym jest adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość przystąpienia do spowiedzi.
 7. Wraz z księżmi prowadzącymi Dom Formacyjny w Bysławku serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie oprawy odpustu Matki Bożej Pocieszenia. Szczególne podziękowania kierujemy do osób, które ofiarowały ciasta dla pielgrzymów.

INNE OGŁOSZENIA

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Lubiewo „BORY” oraz Wójt Gminy Lubiewo zapraszają w najbliższą sobotę 17 września na XV Ogólnopolski Ekologiczny Bieg Krainą Trzech Wież nad Borami. Start biegaczy o godz. 11:00 w Lubiewie z ulicy Hallera, koło Urzędu Gminy. Organizatorzy zapraszają do kibicowania na trasie biegu, która z Lubiewa przebiegać będzie przez Bysław - ul. Spokojną i przez teren kościoła parafialnego, następnie biegacze pobiegną przez Bysławek w stronę Klonowa i wrócą przez Lisikąt do Lubiewa. Imprezami towarzyszącymi będą biegi uliczne dzieci i młodzieży oraz festyn połączony z piknikiem rodzinnym. Szczegóły na stronie gminy Lubiewo i plakatach.

crossmenu