Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
9 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXI Niedziela Zwykła, 21 sierpnia 2022 r.

1. Z dniem 20 sierpnia br. Ksiądz Biskup Ryszard Kasyna mianował proboszczem parafii w Bysławiu ks. Michała Glazę, do tej pory wicerektora Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Dotychczasowy proboszcz ks. Wojciech Głogowski od 20 sierpnia został mianowany proboszczem parafii pw. Wszystkich Świętych w Skórczu oraz administratorem parafii pw. św. Józefa w Kasparusie.
Jako nowy proboszcz wyrażam ogromną wdzięczność dla
ks. Wojciecha za 7 lat jego zaangażowanej i twórczej pracy duszpasterskiej oraz ogrom okazanej mi życzliwości. Zapraszam do stałej modlitwy o Boże błogosławieństwo dla ks. Wojciecha.
2. Witam wszystkich wypoczywających na terenie naszej parafii i życzę owocnego wypoczynku.
3. Dzisiaj w parafii pw. św. Rocha w Rykowisku jest odpust. Suma odpustowa o godz. 12:00.
4. W tym tygodniu przypadają: w poniedziałek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej; w środę - święto św. Bartłomieja Apostoła; w piątek - uroczystość NMP Częstochowskiej.
5. W przyszłą niedzielę, 21 sierpnia w Płazowie, odbędą się Dożynki Gminne. Korowód dożynkowy wyruszy o godz. 14:30, natomiast Msza św. będzie o godz. 15:00.
6. Zachęcam do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu, która w naszym kościele jest w każdy piątek od godz. 16:15 do 17:00.
7. Do wieczności odeszła: śp. Renata Grzymska, zamieszkała w Tucholi. Jej pogrzeb będzie w Bysławiu we wtorek o godz. 10:00, natomiast różaniec w dni przed pogrzebem o godz. 18:00. Dobry Jezu…
crossmenu