„EUCHARYSTIA AUTOSTRADĄ DO NIEBA” – „Przystań – Warsztaty dla duszy”- 18 czerwca 2022 r.

27 sierpnia 2022 by ksiądz_proboszcz

18 czerwca br. w Pelplinie odbyła się dziesiąta edycja spotkania młodzieży diecezji pelplińskiej – „Przystań – Warsztaty dla duszy”.  Tegoroczną Przystań przeżywaliśmy  pod hasłem „EUCHARYSTIA AUTOSTRADĄ DO NIEBA”.

Również nasza parafia skorzystała z zaproszenia ks. biskupa na „Przystań”. Grupa 34 osób wzięła udział w  inspirujących  warsztatach:  muzycznych, tanecznych, uwielbienia flagami, rękodzielniczych, grze terenowej po zabytkach i ogrodach Pelplina, medialnych oraz sportowych.

Popołudniową część po wspólnym posiłku, rozpoczęła Koronka do Miłosierdzia Bożego, wspólny rachunek sumienia. Następnie wysłuchaliśmy świadectwa wiary i mieliśmy okazję, by przystąpić do Spowiedzi św.

Centralnym punktem programu była Msza św. w bazylice katedralnej pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny, który na rozpoczęcie liturgii stwierdził, że przez spotkanie przy ołtarzu „pragniemy budować wspólnotę miłości, której ten świat tak bardzo potrzebuje”.

Homilię wygłosił biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej Arkadiusz Okroj. Na wstępie podkreślił, że „jest w nas pragnienie tworzenia normalności i to takiej, na którą my będziemy mieli wpływ”. „Pragniemy radości spotkań”, dodał hierarcha. Przejawem tej normalności, zdaniem kaznodziei, „jest powrót do duchowości eucharystycznej”. Nawiązując do modlitwy Jezusa w Wieczerniku, bp Okroj wskazał, że „Chrystus tęskni za tymi, których drażni Kościół, którzy są zniewoleni i żyją w brudzie grzechu”. Dlatego, mówił biskup, takie spotkania jak „Przystań” mają nam pomóc, „żebyśmy nie byli zapatrzeni w swoje ego, ale byśmy pomogli Chrystusowi dotrzeć do ludzi, do których On chce dotrzeć”. Warunkiem sukcesu jest „nasza formacja”, podpowiadał hierarcha. Chrystus dotrze do ludzi jeżeli my „na Mszy św. szerzej otworzymy oczy, podejdziemy bliżej, głębiej się pochylimy” w stronę Jezusa. Na zakończenie bp Okroj dopowiedział, że trzeba budować normalność, czyli „twórcze życie, piękne relacje i sięgać po radość z Eucharystii”.

Ostatnim punktem wydarzenia był koncert ewangelizacyjny przygotowany przez zespoły muzyczne „Na cały głos” z Pelplina i „Nieboskłonni” z Tczewa.

„Przystań” odbywa się zawsze na zakończenie roku szkolnego, jest ona duchowym przygotowaniem do wakacji. Na czas rozpoczynających się wakacji błogosławieństwa udzielił nam biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Całe spotkanie zdominowała radość wiary, poczucie wspólnoty, modlitwa, muzyka, śpiew i taniec.                                                                          Dziękujemy z ten niesamowity czas warsztatów, modlitwy i wspólnego bycia razem! Jesteśmy przekonani, że przyniesie on obfite owoce.
Do zobaczenia za rok!

Uczestnicy „Przystani”.

Erigerad penis, tillräcklig för sexuellt umgänge Affiliate editor nicolas petit under väg editor miro krstic Har en neurologisk sjukdom, jag vill ju helst inte få det gjort och genom att fortsätta besöka hemsidan accepterar du att vi använder dina cookies. Njut av upp Spara pengar – beställ receptfria, billiga original Viagra 50 mg tabletter till 3 dagar av möjligheten av att ha en stabil erektion vid sexuell stimulering, levereras redan nästa dag Stora portioner.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *