1 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XVIII Niedziela ZWYKŁA, 31 lipca 2022 r.

• Trwają wakacje. Witam wszystkich wypoczywających na terenie naszej parafii. Życzymy Wam owocnego wypoczynku. Starajmy się nie zapominać o uczestnictwie w niedzielnej Mszy Świętej.
  • Łączymy się w modlitwie z pielgrzymami, którzy wyruszyli na szlak Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy.
  • Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz rodziny z Minikowa, która straciła budynek gospodarczy w wyniku pożaru.
  • Jutro 1 sierpnia modlimy się za Polaków poległych w Powstaniu Warszawskim w rocznicę jego wybuchu. Od popołudnia i przez cały wtorek 2 sierpnia można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.
  • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu, które łączymy z przygotowaniem do Odpustu Przemienienia Pańskiego.
    • W czwartek po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Ten dzień jest także wspomnieniem św. Jana Vianney’a – patrona proboszczów i wszystkich kapłanów. Proszę o modlitwę za nas kapłanów, abyśmy nie tracili ducha w głoszeniu Słowa Bożego i udzielaniu sakramentów wiernym.
    • W piątek przed południem odwiedzę chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 15:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie pierwszopiątkowa i zarazem odpustowa spowiedź.
    • W sobotę dodatkowa Msza Święta o godzinie 10:00 z wypominkami i procesją na cmentarz.
    • Serdecznie zapraszam na ODPUSTOWE SPOTKANIE MODLITEWNE w sobotę 6 sierpnia o godz. 19:30.
      • Modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała.
      • Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniami i śpiewem scholi.
  • W przyszłą niedzielę odpust parafialny Przemienienia Pańskiego. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11:30. Nie będzie zatem Mszy Św. o godz. 10:30 oraz o godz. 12:00 w Minikowie.
  • Jest nowy numer naszej parafialnej gazetki „Przemienienie”. Do nabycia także kalendarze misyjne z intencjami papieskimi na 2023 rok w cenie 10 zł.
  • Do wieczności odeszła ś.p. Teresa Ostrowicka z Bysławia. Pogrzeb odbył się w piątek. Dobry Jezu…