27 czerwca 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XIII Niedziela ZWYKŁA, 26 czerwca 2022 r.

• Rozpoczęły się wakacje. Witam wszystkich wypoczywających na terenie naszej parafii. Dzieciom i młodzieży życzymy owocnego wypoczynku. Starajmy się nie zapominać o uczestnictwie w niedzielnej Mszy Świętej.
  • Jak co roku niedzielną Mszę Świętą wieczorną w miesiącu lipcu i sierpniu, a więc od przyszłej niedzieli, przesuwamy z godziny 17:00 na 19:00.
  • W czwartek 30 czerwca przypada 27 rocznica śmierci proboszcza naszej parafii Jana Kozikowskiego. Zachęcam do wdzięcznej modlitwy w tym dniu.
  • W czwartek wyjeżdżamy na naszą parafialną autokarową pielgrzymkę do Medugorie. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 8:00. Wszystkich parafian proszę o modlitwę w intencji błogosławionych owoców tego wyjazdu. Powrót w sobotę 9 lipca. Wyjeżdżających proszę o podejście na chwilkę do zakrystii.
  • Kończy się miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa odprawiamy do czwartku po Mszy Świętej.
  • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I piątek i I sobota w miesiącu. Program tych dni wyjątkowo zostanie zmieniony. Otóż:
  • Już w czwartek od godz. 16:00 do 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św., ponieważ nie będzie takiej okazji w piątek.
  • W piątek nie będzie także odwiedzin naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. Zostali o tym poinformowani w ubiegłym miesiącu. Najbliższe odwiedziny przypadną w pierwszy piątek sierpnia.
  • W tym miesiącu wyjątkowo nie odbędzie się także Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę. Odbędzie się w przyszłym miesiącu przed odpustem wraz z modlitwami o uzdrowienie duszy i ciała.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma” oraz naszej parafialnej gazetki „Przemienienie”.
  • Z dniem 20 sierpnia 2022 roku Ksiądz Biskup zwolnił z urzędu proboszcza parafii Przemienienia Pańskiego w Bysławiu ks. Wojciecha Głogowskiego ustanawiając go proboszczem parafii w Skórczu i Kasparusie. Z tym samym dniem Ksiądz Biskup mianował nowym proboszczem parafii w Bysławiu Ks. Michała Glazę.