Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
20 czerwca 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XII Niedziela ZWYKŁA, 19 czerwca 2022 r.

  • Dziękuję młodzieży i Paniom Katechetkom za udział w spotkaniu młodych w Pelplinie na tzw. „Przystani”. Mam nadzieję, że był to dobrze i miło spędzony czas w gronie waszych rówieśników. Dziękuję także za ofiary składane na cele inwestycyjne w minioną niedzielę, których łączna suma wyniosła 3370 zł.
  • Moje serdecznie podziękowania składam wszystkim parafianom i gościom, którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowania kieruję w stronę tych, którzy czynnie uczestniczyli w zorganizowaniu procesji, mianowicie: rodzinom, które przygotowały ołtarze i udekorowały trasę procesji, Paniom Katechetkom, Panu Organiście wraz z małżonką, orkiestrze dętej przy OSP Bysław, lektorom i ministrantom, szafarzom, dziewczynkom sypiącym kwiatki oraz ich opiekunkom, Mażoretkim, dzieciom komunijnym i ich rodzicom, strażakom, osobom noszącym chorągwie i feretrony.
  • Trwa oktawa Bożego Ciała. W niedzielę procesja dookoła kościoła przed Mszą świętą o 10:30. Od wtorku do czwartku codziennie w łączności ze Mszą świętą o godz. 17.00, a w Bysławku w niedzielę i środę w łączności ze Mszą Świętą. W poniedziałek Msza Święta o 8:30 odbędzie się bez procesji. Na zakończenie Oktawy w czwartek oraz w piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wianków.
  • W najbliższym tygodniu kończy się rok szkolny. Zapraszam na Mszę Świętą z okazji zakończenia roku VIII klas w czwartek o godz. 12:00. Dla pozostałych uczniów naszej szkoły Msza Święta na zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 24 czerwca o godz. 8:15.
  • Trwa miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa odprawiamy po Mszy Świętej. Adoracja w ciszy – w piątek od godz. 16:15
  • Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna zaprasza na uroczystość święceń diakonatu za tydzień 26 czerwca. To pierwszy stopień święceń. Pięcioro kandydatów przyjmie święcenia. Tym samym ks. biskup kieruje do młodych ludzi, odczuwających pragnienie realizowania służby Bożej w kapłaństwie, aby nie bali się uczynić kroku i zaprasza do wstąpienia w progi seminarium duchownego.
  • Do wieczności odszedł ś.p. Jan Ostrowicki z Bysławka. Pogrzeb odbył się w sobotę. Dobry Jezu…
  • Informacja z gminy: Wójt Gminy Lubiewo przypomina o obowiązku złożenia deklaracji o źródłach ciepła (ewidencja piecy); termin upływa 30 czerwca 2022 r.
crossmenu