Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
13 czerwca 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Niedziela TRÓJCY ŚW., 12 czerwca 2022 r.

  • Dziękuję za wspólny wyjazd do kina w miniony czwartek oraz dziękuję za dzisiejsze ofiary składane na cele inwestycyjne w parafii.
  • Jutro 13 dzień miesiąca. Zapraszam zatem na nabożeństwo fatimskie o godz. 20:00. Przynosimy ze sobą świece. Tematem nauk podczas nabożeństw są grzechy główne. W tym miesiącu dotyczyć będzie 2 grzechu głównego, jakim jest chciwość.
  • Trwa miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa odprawiamy po Mszy Świętej.
  • W czwartek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ, czyli BOŻE CIAŁO. Msze Święte zostaną odprawione w zmienionym porządku, mianowicie: o 7:30 i 9:30 w kościele parafialnym oraz o godz. 12:00 w kościele w Bysławku. Nie będzie Mszy Świętej w Minikowie i Mszy o godz. 17:00 w kościele parafialnym.
  • UROCZYSTA PROCESJA odbędzie po Mszy o 9:30 ulicami Bysławia oraz po Mszy o godz. 12:00 w Bysławku. Procesja eucharystyczna wyruszy tradycyjną trasą. Towarzyszyć będzie nam orkiestra dęta. Cztery ołtarze zostaną przygotowane w dotychczasowych miejscach. Bardzo proszę o ich przygotowanie na czas procesji. Można odbierać tła do ozdoby poszczególnych ołtarzy. Zachęcam do udekorowania domów na trasie procesji. Nasi strażacy będą czynnie uczestniczyć w procesji i pilnować porządku na trasie. Przypominam że uroczystość Bożego Ciała jest świętem nakazanym w kościele zatem sam udział w procesji nie zwalnia z obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej.
  • Ćwiczenia dziewczynek pragnących sypać kwiatki podczas procesji eucharystycznej odbędą się we wtorek i w środę o 17:30 przy kościele parafialnym oraz o 18:30 w Bysławku. Do sypania kwiatków mogą zgłosić się  też dziewczynki pierwszokomunijne. Przypominam także, że tegoroczne dzieci pierwszokomunijne przychodzą na procesję w Boże Ciało w swoich strojach komunijnych.
  • Podczas Oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna odbywać się będzie codziennie w dni powszednie w łączności ze Mszą świętą, a w następną niedzielę w łączności ze Mszą świętą o godz. 10.30.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma”.
  • 18 czerwca w Pelplinie odbędzie się diecezjalne spotkanie młodych „Przystań – warsztaty dla duszy”. Zapraszam Was droga młodzieży do tego wyjazdu. Bliższe informacje i zapisy u naszych pań katechetek Hanny Pilarskiej i Renaty Szefler.
crossmenu