Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
6 czerwca 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - ZESŁANIE DUCHA ŚW., 5 czerwca 2022 r.

 • Trwa miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa odprawiamy po Mszy Świętej.
 • Serdecznie zapraszamy na parafialny wyjazd do kina w czwartek 9 czerwca na film rodzinny: „Nakręcony tata”. To zabawna historia z chrześcijańskim przesłaniem o ojcu, który próbuje coś zmienić w życiu i o rodzinie, która odbudowuje relacje. Koszt wyjazdu 35 zł od osoby. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym. Wyjazd sprzed kościoła w czwartek o 17:30.
 • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Zakończono fizycznie prace konserwatorsko-restauratorskie. Czekamy jeszcze na oficjalny odbiór wykonanej inwestycji. Jak zauważyliśmy prace były związane z odnowieniem ściany wewnętrznej za organami powyżej wysokości chóru i części ściany przyległej. Prace polegały na:
 • Usunięciu złuszczonych powłok malarskich oraz w niektórych miejscach tynków i wykonanie nowych wypraw tynkarskich
 • Trzeba było zaimpregnować ścian, żeby wzmocnić podłoże
 • Położono nowe powłoki malarskie, nawiązujące do istniejącego koloru
 • Bardzo mocno został uszkodzony drewniany strop więc w technologii konserwatorskiej został naprawiony.
 • Koszt całej inwestycji z projektem i potrzebną dokumentacją wyniósł 53.093,28 zł.
 • W przyszłą niedzielę Trójcy Świętej kończy się także czas Komunii Świętej wielkanocnej. Jeżeli ktoś nie skorzystał z Komunii wielkanocnej w tym roku to zachęcam jeszcze w tym tygodniu do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź odbywa się przed każdą Mszą Świętą.
 • W najbliższą sobotę 11 czerwca 2022 na terenie Ośrodka Wczasowego Zacisze w godzinach 13:00 do 20:00 będzie można zarejestrować się jako potencjalny Dawca szpiku. Akcja związana jest z niesieniem pomocy 4-letniemu Dominikowi Gwizdale ze Śliwic i innym potrzebującym przeszczepienia szpiku. Zapraszam! Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 • 18 czerwca w Pelplinie odbędzie się diecezjalne spotkanie młodych „Przystań – warsztaty dla duszy”. Zapraszam Was droga młodzieży do tego wyjazdu. Bliższe informacje i zapisy u naszych pań katechetek Hanny Pilarskiej i Renaty Szefler.
 • Tego samego dnia w sanktuarium Kościerzynie odbędzie się spotkanie rodzin w ramach łączności z Papieżem Franciszkiem który w czerwcu będzie przewodniczył Światowym Dniom Rodzin. Na to spotkanie w z swojej odezwie zaprasza rodziny ks. Biskup Ryszard Kasyna.

 

Siostry i Bracia,

W dniach od 22 do 26 czerwca w Rzymie odbędzie się Światowe Spotkanie Rodzin. Zapowiadając je, papież Franciszek mówił o nowej formule spotkania, aby każdy mógł w nim uczestniczyć również w diecezji. Ojciec Święty wzywał wówczas:„ proszę was, abyście byli żywiołowi, aktywni, kreatywni, abyście organizowali się wraz z rodzinami, zgodnie z tym, co będzie miało miejsce w Rzymie”.

Odpowiadając na wezwanie papieża, zapraszam wszystkie rodziny diecezji pelplińskiej do Kościerzyny w dniu odpustu Matki Bożej Królowej Rodzin, 18 czerwca br., przede wszystkim, aby dziękować Bogu za wstawiennictwem Maryi za naszych bliskich.

O znaczeniu rodziny nikogo z nas nie trzeba przekonywać. Doceniamy ją zwłaszcza wtedy, kiedy miłość, wsparcie, zaufanie i bliskość drugiego człowieka sprawia, że czujemy się kochanymi i wartościowymi. Doceniamy ją także w obliczu niebezpieczeństw, kiedy ktoś odchodzi lub cierpi. W ostatnim czasie jeszcze bardziej troszczymy się o najbliższych. Gdy ponad trzy miesiące temu zaczęły wybuchać bomby w Ukrainie, wielu zastanawiało się, jak ochronić współmałżonka, dzieci czy rodziców. Gdy empatycznie przyjmowaliśmy pod swój dach uchodźczynie z dziećmi, współodczuwaliśmy ich tęsknotę, ból rozstania oraz niepokój o walczących mężów, ojców i synów. Gdy dzisiaj patrzymy na tych, których Bóg postawił najbliżej nas, czujemy jednocześnie tkliwość i odpowiedzialność, wdzięczność i troskę. Chcemy chronić, wspierać i modlić się za nasze rodziny.

Przyjedźcie zatem, Siostry i Bracia, w sobotę, 18 czerwca do Kościerzyny, aby dziękować Panu za najbliższych oraz wypraszać dla swoich rodzin Boże błogosławieństwo. Zapraszam wszystkich, którzy obchodzą kolejną rocznicę małżeństwa, nieważne którą – ważne, że od roku, kilkunastu czy kilkudziesięciu lat jesteście razem. Zapraszam rodziny, które formują się we wspólnotach parafialnych, zwłaszcza zaangażowane w Domowy Kościół, Rodzinę Kolpinga i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Zapraszam także te rodziny, które przeżywają jakieś trudności, aby prosiły Boga o zrozumienie, że Miłość silniejsza jest niż gniew. Zapraszam narzeczonych, przygotowujących się do małżeństwa i tych którzy modlą się, aby spotkać przyszłą żonę lub przyszłego męża. Zapraszam wszystkich, dla których rodzina jest ważnym wymiarem życia.

Niech nasze diecezjalne świętowanie w Sanktuarium Królowej Rodzin, będzie umocnieniem w miłości rodzinnej, która – jak głosi hasło tegorocznego spotkania – jest powołaniem i drogą do świętości. Ku temu z serca błogosławię.

Wasz Biskup
+ Ryszard Kasyna

crossmenu