Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
16 maja 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - V Niedziela WIELKANOCNA, 15 maja 2022 r.

  • Trwa maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy w łączności ze Mszą Świętą.
  • Dziękuję za ubiegłotygodniowe ofiary złożone na cele inwestycyjne w parafii, których łączna suma wyniosła 3200 zł.
  • Spotkania z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej odbędą się we wtorek i w czwartek o 17:30. Spowiedź dzieci komunijnych i ich rodzin odbędzie w sobotę o godz. 8:45.
  • W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 10.30 dzieci z klas trzecich po raz pierwszy przystąpią do Stołu Pańskiego. Podczas tej Mszy świętej ławki w przedniej części kościoła będą zarezerwowane dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Nad porządkiem podczas uroczystości będą czuwać nasi strażacy. Bardzo prosimy, aby osoby przychodzące w niedzielę na 10:30 wybrały sobie inną godzinę uczestnictwa we Mszy Świętej, a miejsca w kościele pozostawiły dzieciom komunijnym i ich najbliższym. Dzieci oraz ich rodzice zbierają się na wyznaczonym miejscu przed kościołem o godz. 10.15. Uroczystość I Komunii Świętej obsługiwać będzie tylko jeden kamerzysta i jeden fotograf. Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci komunijnych odbędzie się o godz. 15:30. Dzieciom zostaną wręczone pamiątki I Komunii Świętej. Podczas tego nabożeństwa zostanie zrobione wspólne zdjęcie. Nie będzie już tego dnia nabożeństwa majowego po Mszy o godz. 17:00.
  • W związku z uroczystością I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta o godz. 12:00 w kościele parafialnym. Nie będzie zatem Mszy w Minikowie w przyszłą niedzielę o 12:00.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma”; gazetek misyjnych oraz do nabycia modlitewnik w intencji pokoju w cenie 5 zł.
  • Do wieczności w minionym tygodniu odeszli ś.p. Stefan Andrzej Lewandowski z Bysławia - pogrzeb odbył się w czwartek; ś.p. Maciej Hoppe – pogrzeb odbył się w sobotę; oraz ś.p. Urszula Schefler z Teologa – pogrzeb odbędzie się we wtorek o 11:00. Różaniec po Mszy o 17:00. Dobry Jezu….

INFORMACJA Z SOŁECTWA

Jeżeli ktoś zechce pozbyć się z domu tzw. elektrośmieci to do dnia 20 maja na parkingu przy Punkcie Zbiórki Odpadów Komunalnych w Bysławiu można je składować.

crossmenu