Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
4 maja 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - III Niedziela WIELKANOCNA, 1 maja 2022 r.

 • Rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w łączności ze Mszą Świętą. W majowe niedziele nabożeństwa odbywać się będą po Mszy św. o godz. 17:00. W maju przed niedzielną Mszą Świętą w Bysławku śpiewać będziemy Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP.
 • We wtorek przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze będą odprawiane w porządku niedzielnym, czyli o godz. 7:30, 10:30 i 17:00 w kościele parafialnym, o godz. 9:00 w Bysławku i o godz. 12:00 w Minikowie. Podczas każdej Mszy Św. odnowimy Milenijny Akt Oddania Polski. Tego dnia odpust w naszym dekanacie w parafii Bukowiec. Suma o godzinie 11:30.
 • W środę na godzinę 16:00 zapraszam rodziców dzieci komunijnych na spotkanie omawiające liturgię uroczystości. Na to spotkanie przychodzimy bez dzieci. Próba z dziećmi odbędzie się w czwartek po Mszy św. o godzinie 17:00.
 • W środę w Minikowie o godz. 18:30 zostanie odprawiona Msza Święta z racji wspomnienia św. Floriana, który jest patronem naszego kościoła filialnego. W związku z tym Msza Święta w Bysławku zostanie odprawiona 15 minut wcześniej, czyli o godzinie 17:45.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek i I piątek i sobota w miesiącu
  • W czwartek dodatkowo przypada w naszej parafii dzień łączności z seminarium duchownym w Pelplinie w ramach tzw. „Mostu Modlitewny”. O godz. 16:30 odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem majowym i modlitwami o powołania oraz o potrzebne łaski dla kleryków i wykładowców naszego seminarium.
  • w piątek przed południem odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i pierwszopiątkowa spowiedź
  • W sobotę na godzinę 20:00 zapraszam na prowadzoną Adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniami i śpiewem scholii.
 • W przyszłą niedzielę, drugą w miesiącu, kolekta będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.
 • Jest nowy numer „Pielgrzyma” oraz naszej parafialnej gazetki „Przemienienie”.
 • Są jeszcze wolne miejsce na pielgrzymkę do Medugorie organizowaną w dniach 30 czerwca - 9 lipca br. Serdecznie zapraszam!
crossmenu