Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
4 kwietnia 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - V Niedziela WIELKIEGO POSTU, 3 kwietnia 2022 r.

 • Bardzo proszę o modlitwę w naszych rodzinach w intencji pokoju. W niedzielę podczas każdej Mszy Świętej śpiewać będziemy suplikacje prosząc Boga o zachowanie nas od wojny.
 • Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Potrwają do środy 6 kwietnia. Wygłosi je Ks. dr Marian Knut – proboszcz parafii Dólsk koło Świecia, którego bardzo serdecznie witamy w naszej parafii. Msze Święte rekolekcyjne będą sprawowane każdego dnia o godz. 10:00 i 17:00 w kościele parafialnym i o godzinie 18:30 w Bysławku. Kolekta we wtorek i środę będzie przeznaczona dla ojca rekolekcjonisty.
 • W poniedziałek, wtorek i środę odbywać się będą także rekolekcje dla uczniów naszej szkoły. Każdego dnia uczniowie gromadzą się w kościele o godz. 8:15. Zapraszamy!
 • Dzisiaj, z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich, odbędzie się po Mszach świętych kiermasz przygotowanych rękodzieł. Dochód zostanie przeznaczony na rozwój KGW i pomoc uchodźcom z Ukrainy.
 • W najbliższy piątek zostanie odprawiona tylko jedna Droga Krzyżowa w naszej parafii. Będzie to Droga Krzyżowa na polach w Bysławku w kierunku Golgoty. Mszę Świętą w kościele parafialnym odprawimy o godzinie 16:00, a o godzinie 17:00 gromadzimy się w Bysławku przy pierwszej stacji. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej na polach w kierunku Golgoty odbędzie się Msza św. w Bysławku. Serdecznie wszystkich Was na tę plenerową modlitwę zapraszam.
 • W sobotę 9 kwietnia odbędzie się PRZEDŚWIĄTECZNA SPOWIEDŹ w naszej parafii z udziałem kapłanów z dekanatu. Program spowiedzi jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i przedstawia się następująco: od godz. 10:00 do 10:30 spowiedź w Minikowie, od 11:00 do 11:30 spowiedź w Bysławku. Od 14:30 do 15:15 i o 16:00 do 17:00 spowiedź w kościele parafialnym.
 • W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm nastąpi podczas każdej Mszy Świętej. Suma o godzinie 10:30 zostanie poprzedzona procesją z palmami, w której wezmą udział dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na nasze cele inwestycyjne w parafii. Tego dnia będzie można zakupić palmy, wykonane przez rodziców dzieci z przedszkola oraz pracowników przedszkola.
 • Stowarzyszenie „Hospicjum przy parafii Bożego Ciała w Tucholi przeprowadzi w następną niedzielę przy kościele kwestę charytatywną w ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Pola Nadziei.
 • Jest nowy numer „Pielgrzyma” oraz naszej parafialnej gazetki „Przemienienie”.
 • W dalszym ciągu zapraszam do poparcia kampanii przygotowanej przez Centrum Życia i Rodziny „Dzień Ojca na nowo”, która ma na celu ustanowienie obchodów Dnia Ojca na 19 marca w uroczystość św. Józefa. Potrzebne są podpisy poparcia pod tą kampanią. Zachęcam, by włączyć się w tę inicjatywę. Podpisy zbierane będą do środy włącznie. W czwartek wysyłamy karty z podpisami do Centrum Życia i Rodziny. Karty do podpisów zostały umieszczone na stoliku i w zakrystii.
 • Do wieczności odszedł ś.p. Jan Wojkiewicz z Bysławia. Pogrzeb odbył się w sobotę. Dobry Jezu….
crossmenu