Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
7 marca 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - I Niedziela WIELKIEGO POSTU, 6 marca 2022 r.

  • Bardzo proszę o modlitwę w naszych rodzinach w intencji pokoju. W niedzielę podczas każdej Mszy Świętej śpiewać będzie suplikacje prosząc Boga o zachowanie nas od wojny. Bardzo dziękuję za tę wspaniałą mobilizację w celu niesienia pomocy Ukrainie. Z organizowanych dwóch zbiórek finansowych w ubiegłą niedzielę, w Popielec oraz ze zbiórki organizowanej w naszej szkole przez m.in. szkolne koło Caritas, przekazaliśmy do Caritas Diecezjalnej kwotę 17.500 zł.
  • Weszliśmy w Wielki Post. Zachęcam do osobistych postanowień i wyrzeczeń wielkopostnych.
  • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywać się będą w piątki Wielkiego Postu w kościele parafialnym o godz. 17.00, oraz o 18.30 w Bysławku. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej sprawowana będzie Msza św. Wzorem poprzednich lat kolekta w piątki Wielkiego Postu przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu i świątecznego wystroju kościoła.
  • Gorzkie Żale odśpiewamy w niedziele po Mszy św. o 10.30 w kościele parafialnym. W Minikowie i w Bysławku wierni śpiewać będą Gorzkie Żale kwadrans przed rozpoczęciem niedzielnej Mszy św. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
  • W najbliższy wtorek odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Zapraszam na Mszę o godz. 17:00 i po Mszy św. – spotkanie w kościele.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma”.

INFORMACJA Z SOŁECTWA BYSŁAW

W sołectwie Bysław wpłaty z tytułu I raty podatków przyjmowane są w Domu Strażaka w następujących dniach: od 10 do 12 marca oraz od 14 do 15 marca 2022 roku w godzinach 10:00 – 12:00 oraz 16:00 - 18:00.

 

INFORMACJA Z GMINY

Wójt Gminy Lubiewo informuje, że trwa zbiórka najbardziej potrzebnych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy.

Miejsca przyjmowania darów:

  1. Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji w Lubiewie (od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-18:00)
  2. Dom Strażaka w Bysławiu (od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00-18:00)
  3. Szkoła Podstawowa  w Klonowie, budynek świetlicy – (od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-14:30).

Lista produktów i środków, które mogą być przekazane potrzebującym oraz pozostałe informacje o podejmowanych działaniach dostępne są na stronie internetowej gminy i w urzędzie gminy w Lubiewie.

Zebrane dary na bieżąco są przekazywane rodzinom ukraińskim zakwaterowanym na terenie naszej gminy.

Wszystkim darczyńcom i zaangażowanym w pomoc składam serdeczne podziękowania.

crossmenu