Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
28 lutego 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - VIII Niedziela ZWYKŁA , 27 lutego 2022 r.

 • Bardzo proszę o modlitwę w intencji pokoju. W niedzielę podczas każdej Mszy Świętej śpiewać będzie suplikacje prosząc Boga o zachowanie nas od wojny. Dziś i w środę popielcową odbywać się będzie zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku działań wojennych na Ukrainie.
 • W nadchodzącym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. Zachęcam do osobistych postanowień i wyrzeczeń wielkopostnych.
  • W ramach przygotowania do Wielkiego Postu we wtorek od godziny 15:30 do 16:30 odbywać się będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • O 16:30 odbędzie się różaniec w intencji pokoju na świecie z odśpiewaniem suplikacji.
 • W środę 2 marca przypada Popielec. Msze Święte z posypaniem głów popiołem zostaną odprawione o godz. 10:00 i 17:00 w kościele parafialnym, o godz. 18:00 w Bysławku i o godz. 19:00 w Minikowie. Tego dnia obowiązuje nas wszystkich post ilościowy i jakościowy. Papież Franciszek apeluje, aby osobisty post w Popielec został ofiarowany w intencji pokoju.
 • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywać się będą w piątki Wielkiego Postu w kościele parafialnym o godz. 17.00, oraz o 18.30 w Bysławku. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej sprawowana będzie Msza św. Wzorem poprzednich lat kolekta w piątki Wielkiego Postu przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu i świątecznego wystroju kościoła.
 • Gorzkie Żale odśpiewamy w niedziele po Mszy św. o 10.30 w kościele parafialnym. W Minikowie i w Bysławku wierni śpiewać będą Gorzkie Żale kwadrans przed rozpoczęciem niedzielnej Mszy św. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu.
  • W czwartek po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  • W piątek przed południem odwiedzę chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź.
  • Serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu, z rozważaniami i śpiewem naszej scholi w sobotę na godzinę 20:00. Adorację zakończymy o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.
 • Msza św. oraz spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w czwartek o godz. 17:30.
 • Jest nowy numer naszej parafialnej gazetki „Przemienienie”.
crossmenu