Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
8 grudnia 2021

Nowi ministranci przyjęci do grona Służby Liturgicznej Ołtarza – 6.12.2021r.

Mijający 2021 rok był czasem trudnym. Ograniczenia wynikające z pandemii nie ułatwiały życia społecznego oraz gromadzenia się wiernych na sprawowaniu liturgii. Tym bardziej cieszy fakt, że w poniedziałek 6  grudnia czterech chłopców zostało uroczyście włączonych w poczet Liturgicznej Służby Ołtarza. Miłość do Boga i zachwyt pięknem liturgii skłoniły ich do podjęcia posługi przy ołtarzu. Przez ostanie kilka miesięcy, jako kandydaci na ministranta, uważnie i z zaciekawieniem przyglądali się z bliska posłudze swoich starszych kolegów ministrantów i lektorów. Starali się zapamiętać porządek wykonywanych czynności, niełatwe nazwy naczyń i szat liturgicznych. Sumiennie przygotowywali się zarówno teoretycznie jak i praktycznie. Zostali pouczeni o wielkiej godności ministranta i o jego obowiązkach. Zwieńczeniem ich zapału  i podjętych wysiłków było uroczyste przyjęcie do grona ministrantów. Nadszedł dla nich upragniony moment, kiedy to z wielkim wzruszeniem mogli włożyć poświęcone komże i po raz pierwszy usługiwać kapłanowi przy ołtarzu w czasie Mszy Świętej. Nowi ministranci złożyli wobec zgromadzonych wiernych przyrzeczenie, że wszelkie święte czynności liturgiczne będą wypełniać pobożnie, gorliwie i radośnie na chwałę Bożą i dla dobra całej wspólnoty parafialnej. Bycie ministrantem to wielki zaszczyt, ale też pewne obowiązki i zadania. Ksiądz Proboszcz wyraził radość i podziękowanie rodzicom za ich pomoc w formacji synów, codzienną troskę o nich, a także przykład żywej wiary wyniesionej z rodzinnego domu. Nowo ustanowionym ministrantom życzymy wielkiej wytrwałości i niegasnącej gorliwości w służbie ołtarza.

 

crossmenu