29 listopada 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - I Niedziela ADWENTU, 28 listopada 2021 r.

• Rozpoczynamy nowy rok kościelny. W dalszym ciągu pochylać się będziemy nad tematem Eucharystii w myśl tegorocznego duszpasterskiego hasła: „Posłani w pokoju Chrystusa”.
  • Adwent to czas radosnego oczekiwania. Przygotowujemy się podczas tego krótkiego okresu do przeżycia tegorocznych świąt. Serdecznie zapraszam na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w kościele parafialnym oraz o godz. 18:00 w Bysławku. Proszę, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony i ustawiały się przed Mszą Świętą pod chórem.
  • Można nabywać świąteczne świece „Caritas”, z których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece w cenie 20 zł, małe w cenie 10 zł.
  • Łączymy się w modlitwie z rodzinami naszej parafii przeżywającymi rekolekcje Rodzina33. Dziś po Mszy o 17:00 w kościele parafialnym spotkanie podsumowujące pierwszy tydzień rekolekcji.
  • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
    • W czwartek po Mszy św. modlitwy o powołania.
    • W piątek przed południem odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Będzie to dla chorych okazja do spowiedzi przedświątecznej. Proszę zatem o zgłaszanie chętnych chorych nieobjętych comiesięczną wizytą.
    • W piątek od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i pierwszopiątkowa spowiedź św.
    • W sobotę na Mszy św. o 17:00 chrzest w naszej parafii. A o godz. 20:00 prowadzona Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniami i śpiewem scholi Laudatores. Zapraszam!
  • Jest najnowszy numer „Pielgrzyma” i naszej parafialnej gazetki „Przemienienie”.
  • Dziękuję naszym strażakom OSP Bysław za prace przy pielęgnacji drzew wokół naszego kościoła.