Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
15 listopada 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXXIII Niedziela ZWYKŁA, 14 listopada 2021 r.

  • Dziękuję za udział we Mszy Świętej w intencji naszej Ojczyzny w dniu Niepodległości oraz dziękuję za dzisiejsze ofiary składane na cele inwestycyjne w parafii. Dziś także w kościołach zbiórka do puszek na rzecz stowarzyszenia „Kościół w potrzebie” – w tym roku w ramach solidarności z Kościołem w Libanie.
  • Dzisiaj na Mszach Świętych święcimy opłatek na stół wigilijny, który od najbliższej soboty zacznie rozprowadzać po naszych domach p. Krzysztof Koszykowski – nasz kościelny. Przy okazji dostarczy parafianom list o dokonaniach w parafii w minionym roku i planach na rok następny oraz upominek od proboszcza.
  • W najbliższy piątek o godzinie 19:00 zapraszam na nasz synod parafialny, w którym podejmuje wspólnie temat przyszłości Kościoła i drogi, którą ma pójść. Tak jak omawialiśmy to ubiegłą niedzielę – każdy kto będzie chciał zająć głos w tej sprawie – będzie miał taką możliwość. Kto nie chce zabrać głosu publicznie będzie mógł swoje zapisane przemyślenia złożyć do specjalnie przygotowanej skrzyneczki. Przypominam, że synod nie ma być formą dyskusji, tylko wspólnotą słuchania i zrozumienia opinii czy zdania drugiego człowieka.
  • Przyszła niedziela jest ostatnią w roku liturgicznym. W Kościele przypada w tym dniu Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godzinie 10:30 w kościele parafialnym i po Mszy o godzinie 9:00 w Bysławku wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Jezusowego i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. Tego dnia także na Mszy Świętej o godz. 10:30 odbędzie przyjęcie chłopców do wspólnoty ministrantów. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na nasze seminarium w Pelplinie, a po Mszach odbędzie się zbiórka do puszek zorganizowana przez Caritas na rzecz pomocy imigrantom na Wschodzie.
  • Przypominam także o rekolekcjach dla rodzin „Rodzina33”. Bardzo proszę o zgłoszenie do mnie rodzin, które zdecydowały się na przeżycie w swoich domach tych rekolekcji w dniach 21 listopada – 23 grudnia. Wspólne rozpoczęcie odbędzie się w naszym kościele parafialnym w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma” oraz gazetek misyjnych: „Świat misyjny” i „Misje dzisiaj”.
crossmenu