Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
3 listopada 2021

Wieczór ze Świętymi pod nazwą „Wszyscy Święci balują w Bysławiu - 29.10.2021 r.

29 października 2021 roku w naszym kościele parafialnym  już po raz czwarty odbył się Wieczór ze  Świętymi pod nazwą: „Wszyscy Świeci balują w Bysławiu”. Uczniowie młodszych klas przybyli na bal w strojach Świętych. Była Najświętsza Maryja, św. Jadwiga, św. św. Maria Bernadetta Soubirous, Florian, św. Mikołaj, św. Ojciec Pio, św. Józef, św. Jan Paweł II, św. Hubert  i wielu innych. W  uroczystym pochodzie prowadzonym przez dzieci w strojach Świętych oraz śpiewie „Barki”, zostały wniesione relikwie: św. Maksymiliana Kolbe, św. Matki Teresy z Kalkuty, św. Jana Pawła II,  św. Modesta i Justyna,  św. Faustyny. Było to wielkie duchowe przeżycie.  Po tej duchowej uczcie Ksiądz Proboszcz zaprosił wszystkich na spotkanie ze Słowem Bożym. Podczas spotkania uczciliśmy Świętych Kościoła Katolickiego, jednocześnie uroczyście zakończyliśmy oraz podsumowaliśmy nabożeństwa różańcowe. Dzieci otrzymały słodkie upominki oraz nagrody. Wylosowaliśmy Świętego, który będzie nam towarzyszył przez cały rok. Dziękujemy  dzieciom i rodzicom za liczny udział w Wieczorze ze Świętymi oraz zaangażowanie się w stworzenie pięknych strojów Świętych.

crossmenu