Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
2 listopada 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXXI Niedziela ZWYKŁA, 31 października 2021 r.

 • Jutro 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte będą sprawowane o godz. 7:30 i 10:30 w kościele parafialnym i o 9:00 w Bysławku. Po Mszy Świętej o 10:30 uroczysta procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych. Nie będzie Mszy Świętej w Minikowie i Mszy wieczornej o 17:00!!!
 • Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie młodzież na modlitwę na cmentarzu w dniu 1 listopada o godz. 20:00. Na to wieczorne spotkanie przynosimy ze sobą świece.
 • W uroczystość Wszystkich Świętych po południu oraz przez cały dzień Zaduszny we wszystkich kościołach można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych. Poza tym w dniach 1 – 8 listopada można codziennie jeden raz uzyskać odpust zupełny dla zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam dowolnej modlitwy za zmarłych. Stolica Apostolska w tym roku również przedłużyła możliwość uzyskania odpustu za zmarłych do końca listopada.
 • Przyjmuję wypominki roczne (zdrowaśki), których czytanie odbywa się w niedzielę przed sumą w kościele parafialnym oraz zdrowaśki jednorazowe, które czytamy w pierwszym tygodniu listopada.
 • Przy okazji Uroczystości Wszystkich Świętych przypominam, że 20 lat od pogrzebu należy przedłużyć rezerwację miejsca na cmentarzu. Nieutrzymywane groby powyżej 50 lat od daty pogrzebu będziemy likwidować, a miejsca przeznaczać na kolejne pochówki. Przypominam także, że zgodnie z regulaminem cmentarza nie powinno się wykładać obejścia grobów płytami czy polbrukiem. Przejścia między grobami powinny pozostać swobodne. Przy okazji proszę także o wyrzucanie śmieci do ustawionych pojemników. Zwracam na to uwagę ponieważ zdarzają się sytuację wyrzucania śmieci za mur cmentarza.
 • We wtorek 2 listopada Dzień Zaduszny. Msze Święte z modlitwą za zmarłych będą sprawowane – o godz. 10:00 i 17:00 w Bysławiu, o 18:00 w Bysławku i o godz. 19:00 w Minikowie.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu.
 • w czwartek modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne
 • W piątek przed południem odwiedzę chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź.
 • W sobotę na Mszy św. o 17:00 chrzest w naszej parafii. A na godz. 20:00 serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu, z rozważaniami i śpiewem naszej scholi. Adorację zakończymy o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim
 • Jest nowy numer „Pielgrzyma” oraz naszej parafialnej gazetki „Przemienienie”.
 • Do wieczności odszedł ś.p. Jerzy Pollok z Bysławia. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 10:00. Różaniec o godz. 18:00. Dobry Jezu…
crossmenu