Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
11 października 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXVIII Niedziela ZWYKŁA, 10 października 2021 r.

 • We wtorek odbyła się wizytacja pasterska Księdza Biskupa Pomocniczego Arkadiusza Okroja. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu do wizytacji:
  • Dyrekcji szkoły z Panem dyrektorem, wychowawcami i katechetkami
  • Uczniom za obecność i przygotowanie apelu z okazji Dnia Papieskiego
  • Księżom z Bysławka
  • Przedstawicielom Rady Ekonomicznej i duszpasterskiej
  • Służbie liturgicznej z naszymi szafarzami
  • Państwu organistom, pani gospodyni, dekoratorce i panu kościelnemu
 • Dziś obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Po Mszach świętych tradycyjnie odbywa się zbiórka przykościelna, na rzecz „Dzieła Nowego Tysiąclecia”. Dziękuję także za ofiary składane na nasze cele inwestycyjne w parafii.
 • Dzisiaj w parafii Iwiec Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Suma o godz. 12:00.
 • W środę 13 października przypada Dzień Fatimski. Zapraszam na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie o godzinie 20:00. Przynosimy ze sobą świece. Tego dnia będzie tylko jedno wspólne nabożeństwo różańcowe w parafii.
 • Trwa październik – miesiąc różańcowy. Różaniec każdego dnia od poniedziałku do soboty w kościele parafialnym o godz. 17:00. Po nabożeństwie różańcowym Msza Święta. W Minikowie różaniec w dni powszednie o godz. 17:00; w Bysławku o godz. 18:00, a w sobotę i w niedzielę przed Mszą Świętą. W niedziele października odmawiać będziemy jedną dziesiątkę różańca podczas każdej Mszy Świętej.
 • NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE DLA DZIECI od poniedziałku do piątku o godz. 16:00 (w tym tygodniu bez środy).
 • W najbliższym tygodniu różaniec poprowadzą:
 • poniedziałek (11.10) – róża św. Maksymiliana
 • wtorek (12.10) – róża św. Rity
 • czwartek (14.10) – róża św. o. Pio
 • piątek (15.10) – róża św. Józefa
 • sobota (16.10) – schola Laudatores
 • Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W związku z tym przyjmuję już wypominki roczne (zdrowaśki), których czytanie odbywa się w niedzielę przed sumą w kościele parafialnym oraz zdrowaśki jednorazowe, które czytamy w pierwszym tygodniu listopada.
 • Do nabycia są kalendarze diecezjalne: mały w cenie 7 zł; duży w cenie 12 zł. Oraz czasopisma misyjne: „Świat misyjny” i „Misje dzisiaj”.
 • Do wieczności odeszła ś.p. Maria Śledź z Bysławka. Pogrzeb odbył się w piątek. Dobry Jezu…
crossmenu